Woda Ognista

Woda Ognista

8.8

Kuchnia

10.0/10

Obsługa

9.0/10

Wnętrze

8.0/10

Jakość/cena

8.0/10

Plusy

  • świetna kuchnia
  • miła i profesjonalna obsługa
  • ciekawe alkohole

Minusy

  • stosunkowo wysokie ceny
  • konieczność rezerwacji

 

W Warszawie rzadko kiedy dobre jedzenie idzie w parze ze sztuką barmańską. Do tej pory miejsca typowo alkoholowe nauczyły nas oczekiwać co najwyżej przekąsek, jakiejś pizzy czy hummusu, jeśli nie w ogóle paluszków i słonych orzeszków ziemnych. Woda Ognista całkowicie ten schemat przełamuje, bo warto się tu wybrać nie tylko na świetnie skomponowane koktajle, ale także na bardzo smaczną kolację.

Na uwagę szczególnie zasługuje tutejszy tatar, moim zdaniem absolutnie najlepszy w całym mieście. Podany pod kopułą wypełnioną dymem, a zatem odpowiednio podwędzony, z dodatkiem lubczyku, natychmiast doprowadza do niepohamowanego ślinotoku. Tarteletki z kaczuszką lub burakiem również zasługują na uwagę. Czuć, że używa się w Wodzie Ognistej składników wysokiej jakości, dania są przemyślane i dopracowane w każdym calu, łącznie z pięknym podaniem.

Obsługa sprawia, że każdy gość czuje się tu wyjątkowo, a cały bar utrzymany jest w konwencji przedwojennej Warszawy, co widać nie tylko po strojach kelnerów, lecz także po ich niezwykłej już obecnie uprzejmości. Jest w tym pewna teatralna konwencja, choć nie czuć jednocześnie żadnej sztuczności czy wymuszenia.

Widać, że gościom podoba się ten lokal, bo nawet w tygodniu trudno o wolny stolik bez rezerwacji. Nic dziwnego, skoro zadbano tutaj i o atmosferę, i o kuchnie, i o koktajle.

ul. Wilcza 8, 22 258 14 41, FB

Woda Ognista

ładowanie mapy - proszę czekać...

Woda Ognista 52.226357, 21.021029 Woda Ognista
Co sądzisz? Skomentuj!
Chjena

Chjena Autor

Wątróbkę popijam mlekiem sojowym, o które potrafię pytać w takich miejscach jak Wars czy bufet sądowy. Istnieje niewiele rzeczy, których bym nie zjadła i należą do nich flaczki. W kuchni najważniejszy jest dla mnie pomysł i zaangażowanie, bo pasja to najlepsza przyprawa. Przejawiam nadmierne upodobanie do cekinów i panterki.