Warung Jakarta

Warung Jakarta

7.6

Kuchnia

8.0/10

Obsługa

7.5/10

Wnętrze

7.5/10

Cena/jakość

7.5/10

Plusy

  • Ciekawe smaki
  • Dużo opcji wege

Minusy

  • Średnie porcje

 

Pierwszy raz na Warung Jakarta i kuchnię indonezyjską trafiłem dawno temu, podczas Nocnego Marketu, kiedy mnie ujęli tempehem. Na nim dalej opiera się spora część menu i to chyba jedyne miejsce w Warszawie, gdzie zjemy go w tylu wariantach.

Do stacjonarnego lokalu wybierałem się długo – i żałuję, że aż tak. Wnętrze jest przyjemne (stonowane barwy złamane żywymi ozdobami z indonezyjskimi motywami, więc klimatycznie, ale bez cepelii), obsługa sprawna i optymistyczna, a jedzenie w dalszym ciągu bardzo smaczne.

Zamówiłem sałatkę gado gado (18 PLN), mieszankę warzyw (zaskakująco dużo ziemniaka), temphu, tofu i jajka na twardo w dużej ilości orzechowego sosu. Danie było sycące, a sos dobrze współgrał ze wszystkimi dodatkami. Towarzysze posiłku też byli bardzo zadowoleni ze swojego ryżu i makaronu. Jeśli więc znudzą Was smaki japońskie, chińskie, wietnamskie i chcielibyście pozostać w Azji, Warung Jakarta to dobry kierunek, by sobie poszerzyć kulinarne horyzonty.

Warung Jakarta, ul. Piękna 28/34, 515 467 551, FB

Warung Jakarta

ładowanie mapy - proszę czekać...

Warung Jakarta 52.223568, 21.016912 Warung Jakarta
Co sądzisz? Skomentuj!
Elzynor

Elzynor Autor

Z wegetarianizmem jest u mnie jak z rzucaniem palenia u większości ludzi - niby już, już, a potem na imprezie i tak ktoś wciśnie fajkę... Marnowanie jedzenia to zbrodnia, nie róbcie tego w moim towarzystwie. Królestwo i pół córki za dobre zielone curry!