Vegestacja

Vegestacja

7.8

Kuchnia

10.0/10

Obsługa

9.0/10

Wnętrze

4.0/10

Cena/jakość

8.0/10

Plusy

  • Doskonałe wegańskie lody
  • Wsparcie inicjatyw prozwierzęcych
  • Sympatyczna obsługa

Minusy

  • Mikroskopijny lokal bez klimatu

 

ZAMKNIĘTE
(nowy adres: Poznańska 26)

Najedzeni koreańską „bombą” z sąsiedniego KoreaTown, z czystego łakomstwa udaliśmy się na wegańskie lody do Vegestacji (która w sezonie zimowym przestawia się na naleśniki). Lokal to właściwie prawie okienko, praktycznie bez wystroju, za to z uczciwym wyborem czysto roślinnych lodów. I to rzeczywiście lodów – nie owocowych sorbetów. Ważne info dla łakomczuchów – im więcej zamówicie, tym taniej będzie Was kosztowała jedna kulka (nieszczególnie foremna, ale za to pyszna). A jeśli chodzi o smaki, spróbowałem wprawdzie tylko dwóch, ale słony karmel (który ogólnie bardzo lubię) jest moim absolutnym faworytem. Konsystencja lodów jest odpowiednio gładka i gdyby zaserwować je nieświadomemu konsumentowi, pewnie nawet nie połapałby się, że spożywa produkt czysto wegański.

Z dodatkowych ciekawostek – zamiast napiwku można wrzucić do wielkiego słoja datek na Otwarte Klatki. I patrząc po stopniu wypełnienia naczynia, klienci robią to bardzo chętnie. Na pewno wrócę na solony kar… to znaczy spróbować innych smaków z oferty Vegestacji. 🙂

Czynne w sezonie letnim, ul. Puławska 38, WWW

Vegestacja

ładowanie mapy - proszę czekać...

Vegestacja 52.204259, 21.022562 Vegestacja
Co sądzisz? Skomentuj!
Pan Tapir

Pan Tapir Autor

100% roślinożerca, przemierza warszawskie szlaki restauracyjne - od squatów po Gault&Millau - w poszukiwaniu nieoczywistych smaków i zaskoczeń. Kiedyś zjadł flaczki. Niecierpliwie czeka na dzień, w którym krakowski Vegab otworzy filię w stolicy.