Uwolnić Kury

Uwolnić Kury

8

Kuchnia

9.0/10

Obsługa

7.0/10

Wnętrze

8.0/10

Cena/jakość

8.0/10

Plusy

  • Świetne burgery wegańskie
  • Doskonałe ziemniaczki/frytki
  • Przyjemne wnętrze
  • Sprawna dostawa

Minusy

  • Toaleta gdzieś na zewnątrz
  • Obsługa jakaś trochę smutna. Uśmiechnijcie się!: )

 

Uwolnić Kury to bar, który z pewnością plasuje się w czołówce miejsc o najbardziej oryginalnych w Warszawie nazwach. Nazwa nie jest jednak przypadkowa, bo jest to miejsce (jak zresztą można się spodziewać) w 100% wegańskie, dzięki czemu liczba zjadanych kur zmniejsza się proporcjonalnie do każdego spożytego tu burgera. Wśród pozycji w menu znajduje się zresztą „Miła Kura”, która jest naprawdę fajnym roślinnym odpowiednikiem chicken burgera. Ale obok niej są też burgery o mówiących wszystko nazwach takich jak „Coco Tofu”, czy „Turbo-Konopie”. Oprócz burgerów można zjeść też „gorące pudełka” (jeszcze nie próbowałem, ale wyglądają OK). natomiast sekretną bronią lokalu są (oprócz pysznych burgerów) tutejsze frytki, czy raczej „wedgesy” z ręcznie krojonych ziemniaków, przyprawione aromatycznymi ziołami – pycha!

Ceny są, biorąc pod uwagę lokalizację przy Chmielnej, przyzwoite – za burgera lub pudełko nie zapłacicie więcej niż kilkanaście złotych, a raczej się najecie. Przyjemne jest też nieduże wnętrze. Czuć tu dobrą energię. Aha – Kury także dowożą (sprawnie, szybko i w całości), więc możecie spróbować ich dań w dostawie.

ul. Chmielna 23, tel. 22 692 41 60, FB

Uwolnić Kury

ładowanie mapy - proszę czekać...

Uwolnić Kury 52.232157, 21.014304 Uwolnić Kury
Co sądzisz? Skomentuj!
Pan Tapir

Pan Tapir Autor

100% roślinożerca, przemierza warszawskie szlaki restauracyjne - od squatów po Gault&Millau - w poszukiwaniu nieoczywistych smaków i zaskoczeń. Kiedyś zjadł flaczki. Niecierpliwie czeka na dzień, w którym krakowski Vegab otworzy filię w stolicy.