Trattoria Prima Pasta

Trattoria Prima Pasta

7.6

Kuchnia

8.0/10

Obsługa

7.0/10

Wnętrze

7.5/10

Cena/jakość

8.0/10

Plusy

  • Dobre jedzenie
  • Przyjemne wnętrze
  • Spory wybór opcji wegańskich (i bezglutenowych)

Minusy

  • Toaleta na zewnątrz
  • Trochę zbyt mało zainteresowana gośćmi obsługa

 

Trattoria Prima Pasta przy placu Wilsona specjalizuje się w kuchni włoskiej z lekką nutą hiszpańską. Połączenie może odrobinkę niestandardowe, ale ciekawe. Jeszcze ciekawszy jest fakt, że restauracja, jak na porządny żoliborski lokal przystało, wychodzi naprzeciw potrzebom różnych grup klientów, rozwijając m.in. ofertę wegańską. I to całkiem żwawo, bo osoby stosujące dietę roślinną znajdą w karcie kilka przekąsek, zup i sałatek, wegańskie pasty, risotto, focaccię i siedem rodzajów pizzy. Niezgorzej jak na restaurację o charakterze „ogólnym”!

Lokal mieści się przy Kinie Wisła, ogródek wychodzi bezpośrednio na pl. Wilsona (przy przystanku autobusowym), ale że nie każdy lubi uliczny zgiełk (choć akurat na Wilsonie jest dość przyjemnie), na gości czeka także całkiem przestronne i sympatycznie stylizowane wnętrze. Zdecydowaliśmy się na przystawki: miks oliwek w ziołach (pyszne, aromatyczne, idealne pod wino), smażone papryczki pimientos de padron (z charakterystyczną goryczką, nie każdemu podpasują, dla mnie bardzo OK) oraz na pizzę spinaci vegano (składu nie trzeba chyba tłumaczyć) i wino domu.

Jeśli chodzi o pizzę, była smaczna, ale chyba aż za bardzo delikatna😉 – cieniuteńkie ciasto (nie zrozumcie mnie źle, lubię cienkie ciasto, ale wolę chrupiące niż „mokre”) i subtelne w smaku dodatki. Podczas następnej wizyty spróbuję chyba jakiejś „cięższej”. W każdym razie dobra kuchnia, przyjemne wnętrze i kulturalna obsługa (choć chwilami tracąca kontakt z gośćmi – aby poprosić o kolejne wino musieliśmy czekać kilka minut aż kelner ponownie nas zauważy) czynią Trattorię Prima Pasta lokalem sympatycznym, gdzie można przyjść i na kieliszek wina po seansie w sąsiadującym kinie (nawet bez wychodzenia na zewnątrz budynku), i na większy posiłek (choć z tą „najlepszą pizzą na Żoliborzu” to trochę na swojej stronie przesadzają). Fajne miejsce, no i jeszcze raz ukłon za dbałość o osoby stosujące różne diety (roślinną, ale też np. bezglutenową).

pl. Wilsona 2, tel. 570 020 700, WWW

Trattoria Prima Pasta

ładowanie mapy - proszę czekać...

Trattoria Prima Pasta 52.269667, 20.986787 Trattoria Prima Pasta
Co sądzisz? Skomentuj!
Pan Tapir

Pan Tapir Autor

100% roślinożerca, przemierza warszawskie szlaki restauracyjne - od squatów po Gault&Millau - w poszukiwaniu nieoczywistych smaków i zaskoczeń. Kiedyś zjadł flaczki. Niecierpliwie czeka na dzień, w którym krakowski Vegab otworzy filię w stolicy.