Toan Pho

Toan Pho

6.4

Kuchnia

7.5/10

Obsługa

6.0/10

Wnętrze

5.0/10

Cena/jakość

7.0/10

Plusy

  • szeroki wybór dań
  • autentyczna kuchnia
  • szybkość obsługi

Minusy

  • kiepska wentylacja
  • barowe wnętrze

 

Toan Pho to miejsce legendarne. Wcześniej autentyczną wietnamską kuchnię właściciele serwowali na Stadionie Dziesięciolecia, po zamknięciu przenieśli się na Chmielną, a wraz z nimi całe rzesze głodnych zupy pho i sajgonek klientów. Nikt tu nie spodziewa się luksusów ani kelnerów kłaniających się w pas, to bar szybkiej obsługi, gdzie w kilka minut dostaniemy miskę gorącego bulionu i szybko będziemy musieli wstać od stołu, by zwolnić krzesło dla następnych nadchodzących gości.

W menu jest kilka rodzajów zup, a każdą można wybrać z klasycznymi dodatkami mięsnymi, rybnymi lub tofu. Próbowałam pho z krewetkami – smaczna i gorąca, choć mogłaby być lepiej doprawiona (jak to zwykle z pho bywa). Krewetki za to słusznej wielkości i w liczbie nieoszukującej. Za to zupa bun bo hue już znacznie bardziej wyrazista, ostra, jednak pływające w niej kawałki różnego mięsa jakoś nieszczególnie do mnie przemówiły. Sajgonki z kolei bez zarzutu. Ceny przyjazne, zupę zjemy za kilkanaście złotych, pokaźną porcję sajgonek za 11 zł. Na zimę lub kaca przystanek idealny. Obsługa kiepsko mówi po polsku, ale tam, gdzie w grę wchodzi jedzenie, dogadać się można nawet i na migi.

ul. Chmielna 5, 888 147 307, FB

Toan Pho

ładowanie mapy - proszę czekać...

Toan Pho 52.232980, 21.018167 Toan Pho [1], [2]
Co sądzisz? Skomentuj!
Chjena

Chjena Autor

Wątróbkę popijam mlekiem sojowym, o które potrafię pytać w takich miejscach jak Wars czy bufet sądowy. Istnieje niewiele rzeczy, których bym nie zjadła i należą do nich flaczki. W kuchni najważniejszy jest dla mnie pomysł i zaangażowanie, bo pasja to najlepsza przyprawa. Przejawiam nadmierne upodobanie do cekinów i panterki.