The Cool Cat

The Cool Cat

8

Kuchnia

9.0/10

Obsługa

8.0/10

Wnętrze

7.0/10

Jakość/cena

8.0/10

Plusy

  • pyszne jedzenie
  • ciekawe menu
  • uczciwe ceny

Minusy

  • stosunkowo mało miejsca

 

The Cool Cat to taki mój powiślański, weekendowy skarb. Kiedy tylko mam wolniejszy sobotni poranek, szukam pretekstu by wpaść na Solec na śniadanie i najlepszą kawę w mieście. A jeśli zdarzy mi się trafić tu dopiero popołudniu, również jestem zachwycona, bo śniadania można tu zjeść cały dzień, choć inne pozycje z karty też zasługują na uwagę.

Uwielbiam tutejszą odwagę w kreowaniu smaków inspirowanych daleką Azją w sposób odważny i niekonwencjonalny. W Cool Cat nie trzymają się utartych schematów i konkretnego regionu, miksują wszystko jak leci, ale zawsze trafnie i przepysznie. Jadłam tutaj prześwietne bao z jackfruitem marynowanym na modłę mięsną, aromatyczną szakszukę, bogate zestawy brunchowe z różnych stron świata, zdrowe bowle z quinoą i warzywami. Cały czas szykuję się na tutejszy ramen, który ponoć robią we współpracy z Vegan Ramenem, choć ten w Cool Cat dostaniemy akurat tradycyjny, z boczkiem. Nie wiem, kiedy uda mi się skosztować wszystkiego z menu, zwłaszcza, że non stop kuszą mnie już znajome i uwielbiane potrawy, ale z ręką na sercu muszę powiedzieć, że nie wyobrażam sobie dania, którego bym tu nie zjadła.

Obsługa zawsze jest bardzo sympatyczna, bez dystansu podchodzi do klienta, co buduje atmosferę tego miejsca na zupełnym luzie. Wpadam tutaj trochę jak do znajomych i wiem, że mnie tu nie zawiodą. Niestety, nigdy jeszcze nie udało mi się dostać do stolika wygodniejszego niż wąski dwuosobowy przy drzwiach, ale liczę na to, że kiedyś w końcu usiądę przy tej wspólnej, dużej ławie. W środku jest trochę ikeowsko i nowocześnie, co tworzy ciekawy kontrast z serwowaną tu kuchnią z dalekich zakątków Wietnamu, Tajlandii czy Kambodży.

Kończę tę recenzję, bo przypomniało mi się, że dawno już niczego w Cool Cat nie jadłam i natychmiastowo zgłodniałam. Jeżeli macie okazję, korzystajcie też z ich oferty lunchowej za 25 zł, bo ponoć jest znakomita – ja niestety pracuję za daleko by spróbować, ale przeklinam tę odległość każdego dnia, jak wyświetla mi się co dziś serwują na facebooku.

ul. Solec 38, 574 811 816, FB

The Cool Cat

ładowanie mapy - proszę czekać...

The Cool Cat 52.235487, 21.032755 The Cool Cat
Co sądzisz? Skomentuj!
Chjena

Chjena Autor

Wątróbkę popijam mlekiem sojowym, o które potrafię pytać w takich miejscach jak Wars czy bufet sądowy. Istnieje niewiele rzeczy, których bym nie zjadła i należą do nich flaczki. W kuchni najważniejszy jest dla mnie pomysł i zaangażowanie, bo pasja to najlepsza przyprawa. Przejawiam nadmierne upodobanie do cekinów i panterki.