Tel Aviv Urban Food (Żoliborz)

Tel Aviv Urban Food (Żoliborz)

8.5

Kuchnia

9.0/10

Obsługa

9.0/10

Wnętrze

8.0/10

Cena/jakość

8.0/10

Plusy

  • Bardzo dobra kuchnia
  • Przyjemny klimat
  • Życzliwa obsługa

Minusy

  • Nieco zbyt ciasno

 

Ponieważ „główny” Tel Aviv przy Poznańskiej poszedł (przynajmniej nominalnie) w kierunku fine dining, zmyślnym i sensownym posunięciem managementu było utrzymanie nieco „luźniejszej” konwencji przy okazji ekspansji do nowych lokali. Pierwszy z nich otwarto na Żoliborzu, przez ścianę z Faworami, w miejscu, gdzie do niedawna znajdował się niezbyt w sumie pasujący do sąsiednich miejsc Hummus Bar. Hummus Baru już nie ma, jest nowy koncept Tel Avivu i jest to zmiana na lepsze.

Lokal jest, niestety, bardzo mały, a samo ustawienie stolików trochę mało ergonomiczne, przez co powstaje wrażenie ciasnoty (sam ze dwa razy dostałem w głowę kurtką z wieszaka za moimi plecami). Z drugiej strony – obsługa dobrze sobie z tym radzi, a na niewielkich stolikach mieszczą się duże ilości jedzenia – także dzięki zastosowaniu sprytnych deseczek.

Jest „casualowo”, ale nie barowo. Nad gośćmi czuwa uważny personel, jest obsługa kelnerska, wegańskie wina (zimą również grzane) i regionalne piwa, zaś karta zawiera pozycje znane z dotychczasowego klimatu przy Poznańskiej – falafele, kofty, wege-szwarmy, hummusy, wegeburgery, ale też nutę dalszej Azji w postaci curry. I spory wybór mezze, z których można sobie skomponować talerz według własnego uznania.

W Tel Avivie byłem kilkakrotnie, mogłem więc na spokojnie ocenić tutejszą kuchnię (i powtarzalność smaków) – moim faworytem pozostaje chyba szwarma (z bardzo smaczną sałatką), choć i curry mają tu dobre, wyraziste. Podczas jednej z wizyt postanowiłem też sprawdzić umiejętności baristów i jakość ziaren, popijając kolację americaną – no więc, moi drodzy, kawę mają tu świetną!

Żoliborski Tel Aviv jest naprawdę fajny – wraz z Faworami tworzy przyjemny zakątek w i tak bogatej gastronomicznie okolicy. Na minus – jednak – nieco mniej miejsca niż przy Al. Niepodległości.

Tel Aviv Urban Food dostarcza jedzenie w dostawie i oferuje opcje na wynos z możliwością zamówienia telefonicznego i przez platformy dostaw.

ul. Mickiewicza 19, tel. 603 069 751, WWW

Tel Aviv Urban Food (Mickiewicza)

ładowanie mapy - proszę czekać...

Tel Aviv Urban Food (Mickiewicza) 52.262401, 20.991717 Tel Aviv Urban Food (Mickiewicza)
Co sądzisz? Skomentuj!
Pan Tapir

Pan Tapir Autor

100% roślinożerca, przemierza warszawskie szlaki restauracyjne - od squatów po Gault&Millau - w poszukiwaniu nieoczywistych smaków i zaskoczeń. Kiedyś zjadł flaczki. Niecierpliwie czeka na dzień, w którym krakowski Vegab otworzy filię w stolicy.