Tel Aviv Urban Food (Mokotów)

Tel Aviv Urban Food (Mokotów)

8.9

Kuchnia

9.0/10

Obsługa

10.0/10

Wnętrze

8.5/10

Cena/jakość

8.0/10

Plusy

  • Bardzo dobra kuchnia
  • Przesympatyczna obsługa
  • Więcej miejsca niż przy Mickiewicza
  • Bezgotówkowość

Minusy

  • Hałas z al. Niepodległości w ogródku

 

Legendarny już Tel Aviv postawił niedawno na zmianę formatu. Główna restauracja przy Poznańskiej poszła w kierunku wegańskiego fine-diningu (powiedzmy), zaś kolejne, otwierane pod szyldem „Tel Aviv Urban Food”, miejsca to lokale o charakterze bardziej „codziennym”, co nie znaczy, że ze stratą na jakości serwowanych posiłków, wręcz przeciwnie!

Mokotowski Tel Aviv znajduje się przy ruchliwej i głośnej al. Niepodległości, więc w godzinach popołudniowego szczytu zdecydowaliśmy się usiąść w środku. Wewnątrz jest przyjemnie, ciemna kolorystyka ścian wprost kojarzy się z tym, co w kwestii wystroju proponuje lokal na Żoliborzu, ale na plus dla mokotowskiej miejscówki trzeba zaliczyć to, że jest tu więcej przestrzeni i goście nie siedzą sobie „na plecach”.

Karta – oczywiście – zawiera ogromny wybór izraelskich pyszności w wersjach wegańskich. Tym razem skusiłem się na szwarmę w picie, serwowaną z pysznymi sosami (wegańkie aioli jest tu obłędne) i ziemniaczkami. Choć w menu znajdziemy dania bardziej obfite, najadłem się po uszy. Współbiesiadnicy, którzy wybrali inne potrawy – również. Cała nasza czwórka wyszła najedzona po korek i – zgodnie z nakazem zdrowego rozsądku – udała się na długi spacer wieczorową porą.

Ogromnie kibicuję Tel Avivowi w rozwijaniu oferty wegańskich restauracji, które w rozsądnych cenach oferują bardzo przyjemne doznania kulinarne w fajnych wnętrzach i miłej atmosferze, w towarzystwie sympatycznej i życzliwej obsługi. Wkrótce czas na odwiedziny przy Żelaznej i w – mam nadzieję – kolejnych lokalach.

Muszę też pochwalić pozakulinarną innowację. Tel Aviv odchodzi bowiem programowo od płatności gotówkowych. I jest to chyba pierwsze znane mi miejsce w Warszawie, gdzie karta jest zdecydowanie preferowana, a gotówką można co najwyżej wrzucić napiwek. Plusik więc także za wygodę i nowoczesność.

Tel Aviv Urban Food dostarcza jedzenie w dostawie i oferuje opcje na wynos z możliwością zamówienia telefonicznego i przez platformy dostaw.

al. Niepodległości 142A, tel. 785 002 989, WWW

Tel Aviv Urban Food (Al. Niepodległości)

ładowanie mapy - proszę czekać...

Tel Aviv Urban Food (Al. Niepodległości) 52.205691, 21.009455 Tel Aviv Urban Food (Al. Niepodległości)
Co sądzisz? Skomentuj!
Pan Tapir

Pan Tapir Autor

100% roślinożerca, przemierza warszawskie szlaki restauracyjne - od squatów po Gault&Millau - w poszukiwaniu nieoczywistych smaków i zaskoczeń. Kiedyś zjadł flaczki. Niecierpliwie czeka na dzień, w którym krakowski Vegab otworzy filię w stolicy.