Spacca Napoli

Spacca Napoli

7.1

Kuchnia

7.5/10

Obsługa

6.5/10

Wnętrze

7.0/10

Cena/jakość

7.5/10

Plusy

  • smaczna pizza
  • rozsądne ceny

Minusy

  • niewielkie wnętrze
  • średnio wygodne stoliki

 

Lokal usytuowany w bliskiej odległości od Metra Świętokrzyska specjalizujący się w kuchni neapolitańskiej. Wpadłam tam kiedyś na makaron i pizzę, o ile pasta była smaczna, ale nie zachwycająca, tak pizza kompletnie wyrwała mnie z butów. Postawiwszy Spacca Napoli wysoko w moim osobistym rankingu warszawskiej pizzy, postanowiłam po dłuższym czasie wpaść zweryfikować swoją opinię.

No i pizza jest nadal z tych lepszych, choć już bym nie szarżowała z określaniem jej „najlepszej w mieście”. To po prostu uczciwa, włoska pizza z prawidłowo chrupiącym i cienkim ciastem i dobrej jakości składnikami na wierzchu. Przyjemnie spieczone ranty chce się zjadać do końca, a nie odkładać na talerz jako te gorsze resztki. Do tego kufel piwa i jesteśmy w domu.

Restauracja nie jest zbyt duża, zatem większymi grupami bym się tu nie pchała. Podobnie średnio klimat sprzyja intymniejszym pogawędkom, raczej wpada się tutaj jedynie zjeść, a nie rozsiadać. Gdybym miała kogoś ze znajomych wysyłać na włoską pizzę w nieprzesadzonych cenach, z czystym sercem rekomendowałabym Spacca Napoli.

ul. Świętokrzyska 30, 22 127 93 99, FB

Spacca Napoli

ładowanie mapy - proszę czekać...

Spacca Napoli 52.234936, 21.005698 Spacca Napoli
Co sądzisz? Skomentuj!
Chjena

Chjena Autor

Wątróbkę popijam mlekiem sojowym, o które potrafię pytać w takich miejscach jak Wars czy bufet sądowy. Istnieje niewiele rzeczy, których bym nie zjadła i należą do nich flaczki. W kuchni najważniejszy jest dla mnie pomysł i zaangażowanie, bo pasja to najlepsza przyprawa. Przejawiam nadmierne upodobanie do cekinów i panterki.