Son Son

Son Son

7.8

Kuchnia

9.0/10

Obsługa

8.0/10

Wnętrze

4.0/10

Cena/jakość

10.0/10

 

Jeśli dość macie Warszawy, i marzą się Wam dalekie kraje, ale tak naprawdę nie lubicie podróżować, to wybierzcie się w jakiś upalny dzień do baru Son Son. Lokalizacja przy Puławskiej, hałas z 6 pasów ruchu i spaliny w powietrzu, i podobno najlepsze tajskie jedzenie w małym, zapyziałym barze. Poczujecie się jak w Bangkoku.

Bar Son Son łatwo przegapić. Usytuowany jest na zachodniej pierzei Puławskiej, na wysokości Dolnej, w jednym z pawilonów handlowych mieszczących spożywczaka o niepokojącej nazwie Gross Market – znajdziecie tu też punkt sprzedaży wyrobów technicznych i gumowych, kebaba, punkt ksero, kantor, sklep ze śrubami oraz zielarsko-medyczny. Son Son jest pod dwunastką. Przed barem, na polbrukowym chodniku, zmieścił się tylko jeden stolik dla maksymalnie czterech osób – o ile potrafią jeść z łokciami przy żebrach i skołują sobie czwarte krzesło. Blat stolika zdobi od słońca wyblakłe zdjęcie wieży Eiffla. Wnętrze nie oferuje wiele więcej, prócz intensywnych zapachów kuchni.

Ale umówmy się, nie dla wyszukanych wnętrz przychodzi się do Son Son, tylko dla rewelacyjnego jedzenia. Lepszego Taja w Warszawie raczej nie ma, a na pewno nie ma lepszej Laksy. Tu nie ma ten teges – jest tak ostra, że wyżre Wam mózg. W karcie znajdziecie też takie klasyki jak Pad Thai, Thai Basil, Curry w różnych odmianach. Wszystko w wersji z tofu, kurczakiem, krewetkami lub wołowiną. Ceny? Od 15 złotych za zupę TOM KHA z kurczakiem do 26 za Massaman Curry z krewetkami.

Są też dania kuchni chińskiej i wietnamskiej, ale te zdecydowanie nie są specjalnością zakładu. Podobnie jak wentylacja. Jeśli zaś chodzi o tajskie jedzenie to Son Son rządzi w Warszawie, a na pewno na Mokotowie. Ale jeśli bardzo chcecie dwukrotnie przepłacić za siedzenie we wnętrzu bardziej ą ę, to idźcie do pobliskiej restauracji Basil Lime. Tylko nie marudźcie mi potem, że było niedobre, i że w zasadzie równie dobrze mogliście zalać wrzątkiem vifona i podetrzeć się stuzłotówką

ul. Puławska 74/80, tel. 880 308 409

Son Son

ładowanie mapy - proszę czekać...

Son Son 52.199658, 21.023477 Son Son
Andrzej Jed

Andrzej Jed Autor

Członek grupy kulinarnej Jest Jedzenie, przekleństwo kelnerów, wyrzucany zarówno z podrzędnych spelun, jak i restauracji luksusowych hoteli. O gastronomii pisze przeważnie prawdę.