Słodki Karmel

Słodki Karmel

7.5

Kuchnia

7.0/10

Obsługa

8.0/10

Wnętrze

8.0/10

Cena/jakość

7.0/10

Plusy

  • Kawiarnia na Bielanach - to plus sam w sobie
  • Przestronne, wesołe wnętrze
  • Opcje wegańskie i wybór napojów roślinnych do kawy
  • Smaczna kawa

Minusy

  • Kącik zabaw dla dzieci w bezpośredniej bliskości stolików

 

Bielany, choć są dzielnicą o liczbie mieszkańców porównywalnej z niemałym miastem, cierpią na kilka mocnych niedoborów w kwestii gastronomii. Jeden jest ogólny – knajp mogłoby tu być pięć razy więcej i z pewnością utrzymałyby się bez większego problemu. Problem drugi to nieduża liczba fajnych kawiarni – można je zliczyć na palcach jednej ręki. No i trzecia bolączka – bardzo niewiele lokali na Bielanach jest przyjaznych weganom.

Słodki Karmel (początkowo – Słony) spełnia te trzy wymogi. Kawiarnia przy Conrada jest dość przestronna, pyszni się dużym wyborem kaw, herbat i wyciskanych soków, a także solidną witrynką ze słodyczami, gdzie również osoby stosujące dietę roślinną znajdą coś dla siebie (choć wybór nie jest ogromny). Kawiarnia chwali się też goframi i monster-shake’ami.

Rozmiar sali jest pewnym zaskoczeniem – znając Literę, Wake Cup, czy Czytelnię, spodziewałem się lokalu bardziej kameralnego. Tymczasem Karmel to całkiem spora sala, znalazło się też miejsce na kącik dla dzieci. Do kawy mleko krowie, ale i roślinne – i tu miłe zaskoczenie – trzy rodzaje do wyboru (ja tym razem skusiłem się na niesłodzone migdałowe, dzięki czemu cafe latte miała przyjemnie palony posmak). We wspomnianej witrynce podczas naszej wizyty znajdowały się dwie opcje dla „roślinnych” – jagielnik (niezły, raczej mało słodki i dość orzechowy) oraz tapioka (niezła, jak to tapioka). Ale obserwując doniesienia w mediach społecznościowych, to nie wszystko, co Słodki Karmel ma do zaproponowania.

Choć nie jest mi na Conrada specjalnie po drodze, pewnie będę wracał. Tym chętniej, że w okolicy naprawdę trudno o fajną kawiarnię. Chyba, że ktoś lubi zalewajkę ze stacji benzynowej albo sieciówki z clownem w logo.

 

ul. Conrada 8, tel. 507 089 056, FB

Słodki Karmel

ładowanie mapy - proszę czekać...

Słodki Karmel 52.271842, 20.928247 Słodki Karmel
Co sądzisz? Skomentuj!
Pan Tapir

Pan Tapir Autor

100% roślinożerca, przemierza warszawskie szlaki restauracyjne - od squatów po Gault&Millau - w poszukiwaniu nieoczywistych smaków i zaskoczeń. Kiedyś zjadł flaczki. Niecierpliwie czeka na dzień, w którym krakowski Vegab otworzy filię w stolicy.