Przystawki

Przystawki

8.1

Kuchnia

7.5/10

Obsługa

8.0/10

Wnętrze

9.0/10

Jakość/cena

8.0/10

Plusy

  • Przyjemne wnętrze
  • Duży wybór przekąsek
  • Dobra kawa
  • Sympatyczna obsługa

 

Przystawki to sympatyczne miejsce przy ul. Stawki (co za niespodzianka!). Fajne, przestronne wnętrze, jest nowocześnie i geometrycznie, ale nie brakuje estetycznych smaczków (kapitalne mozaiki!). W karcie sporo pozycji wegetariańskich i wegańskich, ale i zwolennicy diety „tradycyjnej” znajdą coś dla siebie. Nazwa lokalu zobowiązuje też w kwestii zawartości karty – dominują dania zdecydowanie przekąskowe, „międzynarodowe tapasy”, można rzec.

Wpadliśmy tu na drugie śniadanie, które zostało nam zaserwowane w postaci pysznych past. Doskonały hummus był praktycznie wzorcowy, próbowałem też nieco pasty z soczewicy – z wyglądu apetycznie żółtej (kurkuma) i również bardzo smacznej. Z ciekawostek – jako mleko roślinne do kawy zaproponowano mi napój kokosowy. Nie pamiętam, czy piłem wcześniej kawę w takiej wersji, ale sprawdziła się całkiem nieźle.

Na obfity obiad się tu raczej nie przyjdzie (chyba, że ktoś skomponuje go z kilku przystawek), ale na przekąszenie czegoś niedużego, nawet w większym gronie (konfiguracja stolików zdaje się sprzyjać gromadnej konsumpcji) miejsce wydaje się w sam raz.

 

ul. Stawki 3, tel. 22 299 16 19, FB

Przystawki

ładowanie mapy - proszę czekać...

Przystawki 52.253522, 20.992977 Przystawki
Co sądzisz? Skomentuj!
Pan Tapir

Pan Tapir Autor

100% roślinożerca, przemierza warszawskie szlaki restauracyjne - od squatów po Gault&Millau - w poszukiwaniu nieoczywistych smaków i zaskoczeń. Kiedyś zjadł flaczki. Niecierpliwie czeka na dzień, w którym krakowski Vegab otworzy filię w stolicy.