Papa John’s (Inflancka)

Papa John's (Inflancka)

7

Kuchnia

8.5/10

Obsługa

6.0/10

Wnętrze

6.0/10

Cena/jakość

7.5/10

Plusy

  • Smaczna pizza
  • Równy poziom
  • Opcje wegańskie

Minusy

  • Średnia czystość w lokalu i toalecie

 

Jakiś czas temu miałem przyjemność testować wegańskie pizze z „szerem” w mokotowskim lokalu Papa Johns przy Postępu, nieopodal Mordoru. Były naprawdę dobre, ale – jak to bywa z „proszonymi” wizytami – zawsze gdzieś z tyłu głowy pozostaje wątpliwość, czy aby nie zrobili „lepiej” specjalnie z okazji blogerskich testów. No więc kiedy nadarzyła się okazja aby skosztować „szerowej” pizzy w innym lokalu sieci, już na normalnych, „komercyjnych” zasadach, nie omieszkałem skorzystać.

Na początku troszkę błądziliśmy po nowym biurowo-blokowym osiedlu przy Inflanckiej. Nie dlatego, że pizzeria jest jakoś szczególnie ukryta, ale mapy Googla średnio precyzyjnie wskazywały jej położenie. A właściwie w ogóle średnio precyzyjnie oddają one układ budynków przy tej części ulicy. Jeśli więc będziecie kierować się popularną nawigacją, to wiedzcie, że lokal znajduje się znacznie bliżej ronda Inflancka/Pokorna – po przeciwnej stronie Thai Wok niż wskazują mapy, zaś sam budynek stoi do Inflanckiej równolegle, nie zaś skosem. Nasza mapka (na dole recenzji) wskazuje jednak lokalizację pizzerii bardzo akuratnie – nie bójcie się więc skorzystać właśnie z niej.

Lokal jest znacznie mniejszy niż przy Postępu i nastawiony chyba bardziej na wynosy, niż na konsumpcję w środku. Taki, rzekłbym, fastfoodowy raczej, niż restauracyjny. W chłodny weekendowy wieczór było jednak nieco gości, którzy zdecydowali się zjeść w pizzerii. W sąsiedniej tajskiej knajpie było natomiast pusto. To chyba na plus dla Papy. Same pizze z roślinnym substytutem sera nie różniły się wiele od tych, które miałem przyjemnosć testować przy Postępu – czyli standaryzacja działa jak należy, zaś „Śródziemnomorska” i „Warzywna uczta” smakowały równie dobrze jak „wersje demo” w mokotowskim lokalu. Choć wykonane były mniej pokazowo, np. papryka była pokrojona średnio starannie. Niemniej hasło „lepsze składniki, lepsza pizza” wydaje się być wiążące. Jeśli chcecie zamówić w Papa Johns pizzę z roślinnym serem, pamiętajcie jednak o tym, by jasno zaznaczyć, że ma ona być wegańska, ponieważ obie nazwy występują też w wersjach podstawowych, z tradycyjnym serem. Co ciekawe, do placków dostaliśmy dodatkowe marynowane jalapeño, dzięki czemu mogliśmy sobie „doostrzyć” pizzę wedle uznania.

Na minus wizyty – lekki nieporządek w lokalu (i duży w toalecie). Widać było, że obsługujący kasę, salę i dbający równocześnie o czystość pan trochę nie daje rady zapanować nad zbyt dużą liczbą zadań.

ul. Inflancka 4B, tel. 22 228 77 60, WWW

Papa John's (Inflancka)

ładowanie mapy - proszę czekać...

Papa John\'s (Inflancka) 52.255290, 20.993092 Papa John\'s (Inflancka)
Co sądzisz? Skomentuj!
Pan Tapir

Pan Tapir Autor

100% roślinożerca, przemierza warszawskie szlaki restauracyjne - od squatów po Gault&Millau - w poszukiwaniu nieoczywistych smaków i zaskoczeń. Kiedyś zjadł flaczki. Niecierpliwie czeka na dzień, w którym krakowski Vegab otworzy filię w stolicy.