Państwomiasto

Państwomiasto

7

Kuchnia

7.0/10

Obsługa

7.0/10

Wnętrze

7.0/10

Cena/jakość

7.0/10

Plusy

  • wspólna przestrzeń otwarta na inicjatywy
  • szeroki wybór w menu jak na kawiarnię
  • dużo miejsca

 

LOKAL ZAMKNIĘTY: PAŃSTWOMIASTO NA MURANOWIE ZOSTAŁO ZAMKNIĘTE, FUNKCJONUJE JAKO PRZESTRZEŃ DOMKU FIŃSKIEGO NA JAZDOWIE.

Zaangażowana społecznie kawiarnia z odchyleniem w lewą stronę. Właściwie nie tyle kawiarnia, co fajna wspólna przestrzeń, gdzie przy okazji można coś zjeść i wypić. Są dyskusje, debaty, warsztaty, spotkania, szacowni goście i zwykli ludzie. W zależności od potrzeb i pory dnia, są też śniadania, dania główne, mniejsze przekąski, kawa i napoje alkoholowe. Do wyboru, do koloru. Przychodziłam tu popracować, ale i spotkać się towarzysko. Dla każdego coś miłego. Ponieważ przestrzeń lokalu jest dość duża, sufity wysokie, to klienci w miarę swobodnie mogą się rozsiąść i nie ma poczucia, że siedzimy sobie na plecach.

Trochę żałuję, że Państwomiasto jest poza moim stałym szlakiem komunikacyjnym, a w okolicach Andersa bywam głównie z okazji wizyty u fryzjera. Cieszą mnie takie lokale z misją i przesłaniem, otwarte na każdego i chętnie popierające inicjatywy. Przy okazji naprawdę umieją robić jajka na śniadanie (dobre omlety!), a i hummus z warzywami był naprawdę niezły (choć z jednej strony dziwi dobór dodatków takich jak brokuł czy kalafior do pasty z ciecierzycy, choć hej – surowej zieleniny nigdy dość).

Państwomiasto warto odwiedzać bez większego powodu, ale przede wszystkim polecam śledzić ich stronę czy fanpage, by przejść się na jakieś ciekawe wydarzenia.

ul. Andersa 29, 22 400 94 64, FB

Państwomiasto

ładowanie mapy - proszę czekać...

Państwomiasto 52.251939, 20.997647 Państwomiasto
Co sądzisz? Skomentuj!
Chjena

Chjena Autor

Wątróbkę popijam mlekiem sojowym, o które potrafię pytać w takich miejscach jak Wars czy bufet sądowy. Istnieje niewiele rzeczy, których bym nie zjadła i należą do nich flaczki. W kuchni najważniejszy jest dla mnie pomysł i zaangażowanie, bo pasja to najlepsza przyprawa. Przejawiam nadmierne upodobanie do cekinów i panterki.