OSP Saska

8.6

Kuchnia

8.5/10

Obsługa

9.0/10

Wnętrze

8.5/10

Cena/jakość

8.5/10

Plusy

  • Dobra pizza
  • Fajna atmosfera
  • Sprawna obsługa

 

Najciemniej zawsze jest pod latarnią – w życiu bym nie powiedział, że niemal vis-à-vis swojej klatki w bloku będę miał kiedyś taką perełkę! OSP Saska, chociaż z zewnątrz niepozorna (modernistyczny pawilon, w którym się znajduje, nie jest w najlepszym stanie), w środku łączy przyjemną przestrzeń ze świetną pizzą.

Jak wskazuje nazwa, lokal utrzymany jest w klimatach strażackich. Spokojnie, nie ma za grosz cepelii! Kiedyś motyw przewodni lokalu było widać w kaskach i strażackich trąbach, które zdobiły ściany oraz rozstawionych na nisko położonych parapetach zabawkowych wozach strażackich każdego możliwego typu. Po remoncie, który lokal przeszedł jakiś czas temu, jest dyskretniej, choć mniej charakterystycznie. Mnie starego klimatu brakuje, ale miłośnicy minimalizmu na pewno odetchnęli na widok nowego wystroju z ulgą! Oprócz przestrzeni wyłącznie restauracyjnej jest druga sala przeznaczona na koncerty, wyświetlanie filmów i inne eventy, restauracja więc żyje, a latem wystawia przyjemny ogródek.

W OSP mamy do wyboru kilkanaście rodzajów pizzy w raczej klasycznych kompozycjach (choć jest kilka dobrych, mniej znanych – pizza kalabryjska z ziemniakami, mozzarellą, czosnkiem, pancettą, rozmarynem, cebulą i sosem śmietanowym naprawdę błyszczy!). Poza pizzą jest rzecz jasna kawa, wino, piwo, pasty, których niestety nie miałem okazji próbować, a zimą – grzaniec. Tutejsza pizza (biorąc pod uwagę jej rozmiar – nie zmierzyłem, ale w sieciówce na bank podchodziłaby pod „dużą”) jest we włoskim stylu i ma udany stosunek ceny do jakości, trzymając się w warszawskiej średniej, za to dając nam w zamian świetne składniki. Ciasto ma akurat takie, by być cienie, ale nie przesuszone, a całość możemy podlać kilkoma oliwami smakowymi (paprykową, rozmarynową, czosnkową…). Krótko mówiąc, znają się na rzeczy. Gdy dodać do tego entuzjastyczną obsługę oraz rzadko przekraczający kwadrans czas oczekiwana wychodzi nam miejsce, które każdy chciałby mieć w sąsiedztwie.

ul. Walecznych 74, FB

OSP Saska

ładowanie mapy - proszę czekać...

OSP Saska 52.236805, 21.065507 OSP Saska
Co sądzisz? Skomentuj!
Elzynor

Elzynor Autor

Z wegetarianizmem jest u mnie jak z rzucaniem palenia u większości ludzi - niby już, już, a potem na imprezie i tak ktoś wciśnie fajkę... Marnowanie jedzenia to zbrodnia, nie róbcie tego w moim towarzystwie. Królestwo i pół córki za dobre zielone curry!