Organitheka

Organitheka

7.1

Kuchnia

6.5/10

Obsługa

9.0/10

Wnętrze

6.0/10

Cena/jakość

7.0/10

Plusy

  • Zdrowe, ekologiczne dania wegańskie

Minusy

  • Mało miejsca, średni wystrój
  • Jedzenie dość smaczne, ale do foodpornu daleko

LOKAL ZAMKNIĘTY

Pierwszym zaskoczeniem było dla mnie to, że Organitheka jest taka malutka. Nie wiem dlaczego, ale wyobrażałem sobie bardziej „restauracyjne” wnętrze. Tymczasem jest to mikroskopijne bistro, bez specjalnego wystroju i bez stolików – ich funkcję pełnią dwie „lady” po bokach pomieszczenia, ze stołkami barowymi. Oprócz tego wieszak, lodówka z deserami, lodówka z napojami, mały bar, gdzieś z tyłu rozciąga się kuchnia… i to wszystko. W tym kameralnym lokalu króluje kuchnia wegańska, ekologiczna, a także – w wielu przypadkach – witariańska. My akurat skusiliśmy się na dania ciepłe (bo takie były akurat w zmieniającym się codziennie menu).

Mój makaron ryżowy z sosem „śmietanowo”-pomidorowym był dość smaczny, ale bardzo, ale to bardzo delikatnie doprawiony. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że czuć było, że jest to jedzenie bardzo zdrowe 😉 Porcja była jednak uczciwa i nie wyszedłem z Organitheki głodny. Skubnąłem od współbiesiadniczki trochę jej ciecierzycy – również smaczna i chyba nieco lepiej doprawiona niż mój makaron 🙂

Bardzo fajnie, że na „roślinnej” mapie Warszawy są też miejsca, gdzie na pierwszy plan wysuwa się jakość i pochodzenie składników. Oczywiście dobry wegański burger, czy falafel, to doskonała opcja, ale dieta roślinna – jak każda inna – nie determinuje automatycznie bycia zdrową, więc i przy niej łatwo ulec pokusie „junk food”. W Organithece to na szczęście nie grozi.

ul. Twarda 1, tel. 500 701 516, WWW

Organitheka

ładowanie mapy - proszę czekać...

Organitheka 52.235100, 21.002537 Organitheka
Co sądzisz? Skomentuj!
Pan Tapir

Pan Tapir Autor

100% roślinożerca, przemierza warszawskie szlaki restauracyjne - od squatów po Gault&Millau - w poszukiwaniu nieoczywistych smaków i zaskoczeń. Kiedyś zjadł flaczki. Niecierpliwie czeka na dzień, w którym krakowski Vegab otworzy filię w stolicy.