Manekineko

Manekineko

7.8

Kuchnia

8.0/10

Obsługa

8.0/10

Wnętrze

7.5/10

Cena/jakość

7.5/10

Plusy

  • Dobre burgery
  • Świetna pomidorówka
  • Chyba jedyne miejsce z kuchnią wegańską w okolicy

Minusy

  • Ciasna i zimna łazienka

Radość, wbrew pozytywnej nazwie, jest częścią Warszawy raczej smutną, jeśli chodzi o gastronomię. A już dla miłośników kuchni roślinnej to bardziej rozpacz niż radość. Na szczęście są jasne wyjątki, do których zalicza się Manekineko przy Izbickiej – miejsce opisywane to jako „vegan bistro”, to znów jako „vegan friendly”. No więc, aby ustawić jasno porządki – jest wegetariańko-wegańsko. Początkowo przez dłuższy czas nie udawało mi się tu dotrzeć, choć regularnie bywałem w pobliżu. Ostatnio byłem jednak – i to trzy razy – więc udało się wyrobić opinię.

Manekineko to nieduży pawilon przy placu zabaw, dwa kroki od stacji PKP. Latem wystawia też ogródek, dzięki czemu liczba miejsc (wewnątrz jest kilkanaście) ulega mniej więcej podwojeniu. Bliskość wspomnianego placu zabaw sprawia, że często wpadają tu rodzice z pociechami – na kawę, lody, ciasto. Ale serwowane są też dania wytrawne i na ciepło – zupy kremy (pomidorówka z mocnym czosnkowym akcentem jest wyborna), burgery (np. marchewkowo-jaglany, czy z tofu, który jadłem tu dwukrotnie) z bardzo dobrymi kiszeniakami, a okazjonalnie też inne dania, np. leniwe (także w wersji wegańskiej). Można tu napić się kawy (uwaga – to dość nietypowe w miejscu „vegan friendly”, ale za mleko roślinne trzeba dopłacić), czy herbaty – np. spektakularnie serwowanej rozgrzewającej – z cytrusami, suszonymi owocami, powidłami, syropem, miodem. Są też grzane wina i piwa (jedne i drugie – bezalkoholowe), a latem lody (niektóre wegańskie). Z ciekawostek – ostatnio pojawiło się kurpiowskie psiwo kozicowe.

Obsługa jest sympatyczna, muzyka – przyjemna (za każdym razem były klimaty około-jazzowo-funkowe), na minus ciasna i zimna toaleta. Ale, nawet nie biorąc poprawki na brak sensownej konkurencji w promieniu wielu kilometrów, Manekineko wypada bardzo przyzwoicie.

AKTUALIZACJA: Manekineko zapewnia odbiór osobisty i dostawę.

Manekineko, ul. Izbicka 3, FB, tel. 510 176 801

Manekineko

ładowanie mapy - proszę czekać...

Manekineko 52.184010, 21.190650 Manekineko

 

Co sądzisz? Skomentuj!
Pan Tapir

Pan Tapir Autor

100% roślinożerca, przemierza warszawskie szlaki restauracyjne - od squatów po Gault&Millau - w poszukiwaniu nieoczywistych smaków i zaskoczeń. Kiedyś zjadł flaczki. Niecierpliwie czeka na dzień, w którym krakowski Vegab otworzy filię w stolicy.