Loving Hut (Waryńskiego)

Loving Hut (Waryńskiego)

6.6

Kuchnia

7.5/10

Obsługa

7.0/10

Wnętrze

4.0/10

Cena/jakość

8.0/10

Plusy

  • Klasyki kuchni azjatyckiej w wersjach wegańskich
  • Duże porcje, smaczne dania

Minusy

  • Marna wentylacja

 

Loving Hut przy Waryńskiego, dosłownie dwa kroki od wyjścia z metra Politechnika, ma nieco inny charakter niż „barek” przy Jana Pawła, choć kuchnia i koncepcja lokalu niczym się nie różnią. W tym Loving Hut jest jednak nieco mniej „barowo”, choć na pewno nie powiedziałbym, że „restauracyjnie”. Mamy jednak przyjemne, pastelowe kolory, girlandy sztucznych kwiatów i logo sieci na plafonie pod sufitem. Duże okna na dwóch ścianach zapewniają sporo dziennego światła we wnętrzu.

W menu klasyka fast foodu azjatyckiego (głównie wietnamskiego) w wersjach w 100% roślinnych, miłość do „braci mniejszych” widać też np. w rozłożonych w lokalu ulotkach organizacji prozwierzęcych oraz w dekoracyjnej ramce ze zdjęciami wegańskich sportowców i celebrytów.

Po 17 w piątek był tu spory ruch, co pozwala stwierdzić, że etyczna kuchnia w przystępnej cenie jest czymś, co wracający z pracy (bądź z Politechniki) warszawiacy wyraźnie doceniają. Publiczność różnorodna – od wydziaranych alt-wegan, przez normalsów, po osoby starszej daty.

Tym razem zamówiłem sajgonki (w wersji bez ryżu, a i tak się nimi najadłem w opór), którym towarzyszył sos oraz surówka identyczna z tą, która jest serwowana przy Jana Pawła. Danie bardzo smaczne, nie gwałcące kubków smakowych glutaminianem (choć usłyszałem nazwę tego związku w rozmowie gości dwa stoliki dalej, więc to kwestia percepcji – napis przy wejściu wyraźnie głosi: „wyłącznie z naturalnych składników, bez glutaminianu sodu”) i chrupiące. Do tego skusiłem się na puszkę wietnamskiego napoju z liczi, który jednak był zdecydowanie przesłodzony.

Jedyny istotny minus to standardowa dla tego typu lokali marna wentylacja, przez co przechodzi się azjatyckim zapachem do kości. Jednak poza tym w swojej specyficznej kategorii „azjatycki fast food” jest to miejsce godne polecenia.

ul. Waryńskiego 3, tel. 888 555 568, FB

Loving Hut (Waryńskiego)

ładowanie mapy - proszę czekać...

Loving Hut (Waryńskiego) 52.219185, 21.015102 Loving Hut (Waryńskiego)
Co sądzisz? Skomentuj!
Pan Tapir

Pan Tapir Autor

100% roślinożerca, przemierza warszawskie szlaki restauracyjne - od squatów po Gault&Millau - w poszukiwaniu nieoczywistych smaków i zaskoczeń. Kiedyś zjadł flaczki. Niecierpliwie czeka na dzień, w którym krakowski Vegab otworzy filię w stolicy.