Leonardo Verde

Leonardo Verde

7.8

Kuchnia

7.5/10

Obsługa

7.0/10

Wnętrze

8.5/10

Cena/jakość

8.0/10

Plusy

  • Niezmiennie pyszna pizza
  • Kreatywne wegańskie wersje włoskich klasyków
  • Fajne wnętrze

Minusy

  • Nierówny poziom dań poza pizzą
  • Obsługa (czasem) nie nadąża

 

Leonardo to nowe, restauracyjne wcielenie Vegan Pizzy, która długo cieszyła warszawskie wegańskie podniebienia i doczekała się zasłużonej renomy. Lokal był jednak malutki, a zainteresowanie (nie tyko) wegan ogromne, więc nie zdziwiła mnie decyzja właścicieli, którzy postanowili przenieść się dosłownie 200 metrów dalej, na Poznańską (praktycznie przez ścianę z Tel Avivem), i zagospodarować duży, przestronny lokal – nareszcie można usiąść wygodnie, przy dużych stołach, na pełnowymiarowych krzesłach. Choć tej kameralnej atmosfery VP będzie mi może nieco brakować, to jednak doceniam wygodę. Vegan Pizza wcale zresztą nie zniknęła – placki pozostały w karcie Leonardo Verde i są nadal tak samo doskonałe jak wcześniej. Pojawił się natomiast duży wybór wszystkiego, co włoskie, a co pizzą nie jest. Oraz drink bar. Z istotnych ciekawostek dietetycznych – są opcje bezglutenowe, a poza tym cały Leonardo to lokal bez cukru.

Podczas pierwszej wizyty zdecydowałem się przewrotnie nie na pizzę, a na bistecca con patate – stek z boczniaków, podawany z ziemniaczanym puree, grillowanymi warzywami, sałatą i sosami. Danie wyglądało EPICKO. Było też smaczne (tylko tyle – spodziewałem się bardziej wyrazistego smaku, potrawa była jednak zbyt neutralna) i sycące. Niestety zupełnie nie podeszła mi konsystencja „steku” – był mięciutki, prawie tak samo jak puree pod nim. Popiłem dobrym miłosławskim cydrem – bo oferta piw (browar Fortuna) okazała się akurat nieco skromniejsza niż zwykle. Kolejne powroty („fizycznie” do lokalu i zamówienia) to już klasyka, czyli nadal wyborne pizze, smakowała mi praktycznie każda. Wszystkie świetnej jakości, z kapitalnym doborem składników, sycące w sam raz (można się najeść, ale niekoniecznie przejeść) i – co dla niektórych może być ważne – fajnie „zachowujące się” w dostawie.

Pomimo moich początkowych obaw, z czasem okazało się, że Leonardo potrzebował nieco czasu na rozruch i ostatecznie stał się – podobnie jak wcześniej Vegan Pizza – całkiem jasnym punktem na warszawskim wegańskim firmamencie. Może nie z tych absolutnie najjaśniejszych, ale wstydu nie ma!

Aktualizacja: wiele wizyt i zamówień później podtrzymuję opinię o nadal znakomitej pizzy i troszkę nierównych (ale przeważnie bardzo dobrych) pozostałych daniach. 🙂

Leonardo Verde dostarcza jedzenie w dostawie i oferuje opcje na wynos z możliwością zamówienia telefonicznego i przez popularne platformy dowozowe.

ul. Poznańska 13, tel. 530 880 990, FB

Leonardo Verde

ładowanie mapy - proszę czekać...

Leonardo Verde 52.224898, 21.011820 Leonardo Verde

 

Co sądzisz? Skomentuj!
Pan Tapir

Pan Tapir Autor

100% roślinożerca, przemierza warszawskie szlaki restauracyjne - od squatów po Gault&Millau - w poszukiwaniu nieoczywistych smaków i zaskoczeń. Kiedyś zjadł flaczki. Niecierpliwie czeka na dzień, w którym krakowski Vegab otworzy filię w stolicy.