Le Cedre Lounge

Le Cedre Lounge

8.3

Kuchnia

8.5/10

Obsługa

9.0/10

Wnętrze

7.5/10

Jakość/cena

8.0/10

Plusy

  • Smakowite adaptacje kuchni bliskowschodniej
  • Sympatyczna atmosfera

Minusy

  • Kontrowersyjny wystrój wnętrza

 

Le Cedre to kilka lokalizacji w Warszawie, z których „Lounge” przy Grzybowskiej jest oczkiem w głowie szefostwa i cedrowym flagowcem. Sam wystrój wnętrza może nie do końca na to wskazuje, bo bliskowschodni przepych robi odrobinę kiczowate wrażenie (szczególnie w kontekście nowoczesnej architektury otoczenia), no ale z drugiej strony – taka konwencja, gdyby było szkło, metal i zimne ledy, Le Cedre pewnie trochę straciłoby na klimacie.

Restaurację miałem okazję odwiedzić w ramach „kolacji prasowej”, dzięki czemu nie musiałem zastanawiać się nad doborem potraw – na gości czekało obfite menu degustacyjne, obejmujące multum przystawek zimnych i ciepłych oraz dania główne – łącznie 22 pozycje. A wśród nich 12 wegańskich, co wprawiło mnie w stan bliski ekstazie.

Najzabawniejsze, że wśród tego bogactwa przekąsek i dań trudno byłoby mi wskazać coś nieudanego. Może najmniej przypadła mi do gustu ekstremalnie prosta mdaradara, czyli ryż i soczewica z okrasą z prażonej cebuli. Natomiast cała reszta – rewelacja. Tabbouleh z odpowiednio ogromnym udziałem natki pietruszki, pyszny moutabbal i wybór hummusów (chyba najbardziej przypadł mi do gustu pikantny), idealnie kwaskowe liście winogron z nadzieniem – warak inab, bardzo smaczny foul i falafele – z ręką na sercu jedne z lepszych jakie jadłem. Jako danie główne wjechał natomiast znakomicie przyrządzony bakłażan o dumnej nazwie Sheikh El Mahshi, co ciekawe – podany z ryżem wymieszanym z odrobiną makaronu. Obsługa serwowała też dobrane do bliskowschodnich dań wina, ale ja akurat tego dnia skusiłem się tylko na (bardzo smaczną) lemoniadę.

Trudno miarodajnie ocenić restaurację przez pryzmat specjalnie zorganizowanego spotkania, ale mam nadzieję, że w przypadku zwykłych gości jakość obsługi nie odstaje znacząco w dół, a kuchnia jest tu doskonała. Jedyne, co może budzić kontrowersje, to wystrój wnętrza, ale to rzecz absolutnie subiektywna. W najgorszym razie można patrzeć w talerz lub oczy współbiesiadniczki/ka, zamiast podziwiać drapowane obicia lamp. Ogólna ocena nie może być zła – mocno polecam Le Cedre Lounge!

ul. Grzybowska 5A, tel. 22 299 72 99, FB

Le Cedre Lounge

ładowanie mapy - proszę czekać...

Le Cedre Lounge 52.236840, 21.000511 Le Cedre Lounge [1], [2]
Co sądzisz? Skomentuj!
Pan Tapir

Pan Tapir Autor

100% roślinożerca, przemierza warszawskie szlaki restauracyjne - od squatów po Gault&Millau - w poszukiwaniu nieoczywistych smaków i zaskoczeń. Kiedyś zjadł flaczki. Niecierpliwie czeka na dzień, w którym krakowski Vegab otworzy filię w stolicy.