LafLaf

LafLaf

8.8

Kuchnia

9.5/10

Obsługa

9.0/10

Wnętrze

8.0/10

Cena/jakość

8.5/10

Plusy

  • Doskonała kuchnia
  • Bardzo "mięsna" shoarma
  • Przyjemne wnętrze
  • Sprawna własna dostawa

 

LOKAL CZASOWO ZAMKNIĘTY – PONOWNE OTWARCIE ZAPOWIADANE PO ZNALEZIENIU NOWEJ LOKALIZACJI.

To miejsce zasługuje na znacznie większą popularność! Często zamawiam jedzenie z Laflaf z dostawą do pracy, ale kilka razy udało mi się dotrzeć tam trybie „stacjonarnym” – zarówno kuchnię w dostawie, jak i samo miejsce oceniam bardzo pozytywnie.

Lokal nie jest duży, ale dość przytulny i sympatycznie urządzony. Sympatyczna jest również obsługa, gotowa doradzić, podpowiedzieć, a to cenne nawet jeśli znacie się dobrze na kuchni bliskowschodniej, menu jest bowiem naprawdę długie, a pity, falafele, hummusy i shoarmy można zamawiać w najróżniejszych konfiguracjach.

Moim nieustającym faworytem w LafLaf jest wegańska shoarma, doskonale sprawdzająca się zarówno w picie (podana na „kebabowy” sposób), jak i serwowana jako danie na talerzu – z kuskusem lub frytkami. Przyjemnie podrażnia kubki smakowe, naśladuje mięso w sposób, który dla niektórych wegan może być nie do przyjęcia. 😉 I można się nią najeść. Próbowałem też falafelków (przyjemne – dobrze zesmażone z zewnątrz, ale miękkie i delikatne w środku, jedne z lepszych w mieście), a tutejsza sałatka ze smażonym tofu również trzyma wysoki poziom (i również syci). Ciepłe słowa należy też skierować pod adresem tutejszego hummusu – jest delikatny, skomponowany z wyczuciem, akurat na granicy, za którą jego smak stałby się zbyt mocny. Taki hummus to dobra baza do łączenia z różnorodnymi składnikami, np. z marokańską marchewką w oleju, która jest przepyszna albo z równie dobrymi buraczkami. Niezłą mają tu też kawę z kardamonem – mocną i aromatyczną, choć na mój gust nieco za słodką (przeważnie nie pijam słodzonej kawy, ani herbaty).

Laflaf zdecydowanie warto więc polecić. Znajdziecie tu dobrą bliskowschodnią kuchnię roślinną w przystępnych cenach i w miłej atmosferze lokalu. Kolejny mocny wegański punkt w i tak już bogatym w roślinne miejsca Śródmieściu Południowym.

ul. Marszałkowska 68/70, tel. 530 361 646, WWW

LafLaf

ładowanie mapy - proszę czekać...

LafLaf 52.225447, 21.015008 LafLaf
Co sądzisz? Skomentuj!
Pan Tapir

Pan Tapir Autor

100% roślinożerca, przemierza warszawskie szlaki restauracyjne - od squatów po Gault&Millau - w poszukiwaniu nieoczywistych smaków i zaskoczeń. Kiedyś zjadł flaczki. Niecierpliwie czeka na dzień, w którym krakowski Vegab otworzy filię w stolicy.