La Chica Sandwicheria

La Chica Sandwicheria

6.4

Kuchnia

6.0/10

Obsługa

6.0/10

Wnętrze

7.5/10

Cena/jakość

6.0/10

Plusy

  • sycące na długo kanapki
  • ładne wnętrze
  • opcje wegetariańskie

Minusy

  • mało odważne kompozycje

 

La Chica Sandwicheria jeszcze parę miesięcy temu była foodtruckiem i w końcu właściciele dorobili się stacjonarnego lokalu na Powiślu (i jak teraz porównuję menu, oznaczało to również niestety skok cen w górę o kilka złotych). Od razu ruszyli z kopyta z promocją i zachęcona ich fantastycznymi kompozycjami oraz przeapetycznymi zdjęciami kanapek wypchanych po brzegi prosto z Florydy, ruszyłam na niedzielny obiad.

Wnętrze jest niewielkie, proste, ale urządzone ze smakiem. Są palemki, ładne zdjęcia i wesołe kolory. Zamówienie jest realizowane bardzo szybko, choć faktem jest, że przez dłuższy czas jesteśmy jedynymi klientami. Dostajemy klasyki znane jeszcze z czasów foodtruckowych – cubano picante, czyli szarpaną wieprzowinę z jalapenos i tango mango – kurczaka z mango i czerwoną cebulą.

Szczerze powiem, liczyłam na większą eksplozję smaku i przeniesienie mnie na słoneczną Kubę za pierwszym gryzem. Tymczasem nikt nie podał mi cygara, a nogi nie zaczęły samoistnie tańczyć w rytmie Buena Vista Social Club. Ot, mięsista maślana buła dominująca praktycznie całość kompozycji, trochę mięsa oblanego obficie sosem majonezowym i jakieś nieznaczne dodatki warzywne, całkowicie przykryte pozostałymi składnikami. Cubano picante, mimo obecności ostrych papryczek, pikantne jedynie w porównaniu do bardzo łagodnego, słodkawego wręcz tango mango. W tych okolicznościach płacenie 24 i 27 zł za obie kanapki jest trochę przykrym doświadczeniem. Nie żeby warszawski rynek gastronomiczny nas do takich cen nie przyzwyczaił, ale zwykle jestem bardziej usatysfakcjonowana, tutaj zabrakło obiecanego mi kubańskiego polotu i odwagi.

Oddam jednak sandwicherii co kubańskie i przyznam, że taka ilość pieczywa, mięcha i majonezu trzymała mój głód w ryzach przez następnych sześć godzin, zatem jest to inwestycja przynajmniej w kalorie potrzebne do przeżycia polskiej zimy.

ul. Solec 50, 508 043 200, FB

La Chica Sandwicheria

ładowanie mapy - proszę czekać...

La Chica Sandwicheria 52.236403, 21.029975 La Chica Sandwicheria
Co sądzisz? Skomentuj!
Chjena

Chjena Autor

Wątróbkę popijam mlekiem sojowym, o które potrafię pytać w takich miejscach jak Wars czy bufet sądowy. Istnieje niewiele rzeczy, których bym nie zjadła i należą do nich flaczki. W kuchni najważniejszy jest dla mnie pomysł i zaangażowanie, bo pasja to najlepsza przyprawa. Przejawiam nadmierne upodobanie do cekinów i panterki.