La Bomboniera

9.3

Kuchnia

10.0/10

Obsługa

9.5/10

Wnętrze

7.5/10

Cena/jakość

10.0/10

Plusy

  • Genialne słodkości
  • Pyszna kawa
  • Pogodna obsługa

Minusy

  • Bardzo mało miejsca w środku
  • Trochę zimno zimą

 

O La Bombonierze słyszałem wiele, ale długo nie udawało mi się tam wybrać. To był ogromny błąd! Ta cukiernia to serio najsłodszy kawałek Włoch w Warszawie, a przy tym prowadzona jest w bezpretensjonalny sposób przez obsługę, która z przyjemnością i cierpliwie opowiada o szczegółach wszystkich leżących na półkach deserów.

Choć cukiernia nastawiona jest zdecydowanie na klientów, którzy zabierają słodkości do domu, to  środku są dwa małe stoliczki dla ludzi, którzy mają ochotę na kawę i ciasto na miejscu. W środku obłędnie pachnie, fantazyjnie położone kafelki sprawiają, że wnętrze jest ładne, ale nie da się ukryć – trochę brakuje intymności.

Ciastka i desery pysznią się w ogromnej gablocie i trudno się na cokolwiek zdecydować, bo jedno wydaje się lepsze od drugiego. Bo dłuższym wahaniu zdecydowałem się z towarzyszką na millefoglie z kremem i babba savarin. Oba były zachwycające! Babba savarin, wilgotna i intensywna, była wysycona rumem tak, że lepiej po jej spożyciu nie wsiadać za kółko. Delikatniejsze millefoglie było za to wypełnione kremem o konsystencji, która się Wam będzie śniła po nocach. Dodajmy do tego porządną kawę i mamy komplet!

al. Solidarności 82, FB

La Bomboniera

ładowanie mapy - proszę czekać...

La Bomboniera 52.242373, 20.994284 La Bomboniera 1, 2
Co sądzisz? Skomentuj!
Elzynor

Elzynor Autor

Z wegetarianizmem jest u mnie jak z rzucaniem palenia u większości ludzi - niby już, już, a potem na imprezie i tak ktoś wciśnie fajkę... Marnowanie jedzenia to zbrodnia, nie róbcie tego w moim towarzystwie. Królestwo i pół córki za dobre zielone curry!