Kuchnia & Forma

Kuchnia & Forma

7.6

Kuchnia

7.5/10

Obsługa

7.5/10

Wnętrze

8.0/10

Cena/jakość

7.5/10

Plusy

  • Sensowna restauracja w "pustynnej" okolicy
  • Smaczna pizza
  • Przyjemne wnętrze
  • Ogarnięta obsługa

Minusy

  • Nasze pizze przed podaniem wylądowały na chwilę w kartonach - nie bardzo rozumiem, w jakim celu

 

Umówmy się, że Bielany nie są dzielnicą obfitującą w jakościową gastronomię. Owszem, jest kilka miejsc, w których można zjeść smacznie, ale konkurencja sąsiadującego Żoliborza jest nie do przebicia. Dlatego cieszy każde miejsce, które wyróżnia się na tle dość przeciętnej dzielnicowej średniej. Szczególnie zaś cieszy, jeśli pojawia się w raczej „pustynnej” gastronomicznie części dzielnicy. Kuchnia & Forma ma dość okropną nazwę, ale cała reszta jest już bardzo w porządku.

Mamy do czynienia z pizzerią. Mieszczącą się w raczej niepozornym pawilonie. Wszystko mogłoby więc zwiastować pizzerię typu „osiedlowego” z plackami w stylu amerykańskim albo – co gorsza – „staropolskim”. Tymczasem Kuchnia & Forma zaskakuje w sumie na plus i kuchnią, i formą. Zacznijmy od tej drugiej – lokal wygląda tak jak porządna pizzeria wyglądać powinna – wyeksponowany opalany drewnem piec, obok niego worki włoskiej mąki, a na półkach – a jakże – wielkie puchy pomidorów. Na ścianie pyszni się warzywna kompozycja graficzna. Generalnie wygląda to nieźle. Dodajmy dość sprawną i kontaktową obsługę, menu na papierowych podkładkach i mamy obraz przyjemnego miejsca, bez zadęcia, ale na poziomie. Lokal jest dość przestronny, ma też (nieco zakamuflowany od strony ulicy) ogródek. Przy tym wszystkim trochę natomiast dziwi osobliwa językowa mieszanka: Kuchnia & Forma Pizza Great Food Lunch Wine + całkiem włoskie oraz jedynie „włoskawe” nazwy potraw w karcie.

Co do kuchni – jeśli w pizzerii jest marinara to znaczy, że wiedzą, o co chodzi. Pizza nie musi wszak obowiązkowo zawierać sera i nie trzeba być weganinem, żeby docenić kunszt przyrządzenia dobrego placka z użyciem jedynie ciasta, sosu i dodatków. Poza tym weganie i wegetarianie znajdą w karcie jeszcze kilka innych opcji bez-odzwierzęcych lub bezmięsnych. Ale osoby preferujące dietę „tradycyjną” też nie będą zawiedzione – wybór składników jest naprawdę spory i ciekawy. Jest też włoskie piwo (raczej ciekawostka). Sama pizza – niezła. Nie jest to może pizzowe mistrzostwo Warszawy, ale też zdecydowanie nie ma wstydu. Ciasto cienkie, wypieczone w sam raz, sos aromatyczny, fakultatywne dodatki w uczciwej ilości. Not bad. W karcie znajdziemy też pasty, zupy, desery i kilka konkretniejszych dań głównych – generalnie jest to przekrój tego segmentu kuchni włoskiej, który w Polsce cieszy się największą popularnością. Są też serwowane lunche, które jednak często odbiegają daleko od kanonów kuchni Półwyspu Apenińskiego, więc je przemilczę. Ponieważ mam tu jakieś 5 minut piechotą, będę z chęcią czasem wpadał na pizzę.

ul. Lektykarska 4/6, tel. 536 535 523, FB

Kuchnia & Forma

ładowanie mapy - proszę czekać...

Kuchnia & Forma 52.278706, 20.968672 Kuchnia & Forma
Co sądzisz? Skomentuj!
Pan Tapir

Pan Tapir Autor

100% roślinożerca, przemierza warszawskie szlaki restauracyjne - od squatów po Gault&Millau - w poszukiwaniu nieoczywistych smaków i zaskoczeń. Kiedyś zjadł flaczki. Niecierpliwie czeka na dzień, w którym krakowski Vegab otworzy filię w stolicy.