Kępa Potocka

Kępa Potocka

5.3

Kuchnia

5.0/10

Obsługa

5.0/10

Wnętrze

6.0/10

Cena/jakość

5.0/10

Plusy

  • Kultowy pub w przyjemnym parku
  • Spore wnętrze + ogródek

Minusy

  • Nic ponad "kultowy pub" 😉

 

Kępa Potocka na Kępie Potockiej 😉 to miejsce, które lokalsi znają od dziesięcioleci, choć wcześniejsza nazwa była bardziej kreatywna. Ale – znak czasów – Arab kojarzy się dziś w gastronomii raczej z kebabem niż z piwem. Ze mnie żaden lokals, co najwyżej sąsiad zza miedzy, więc tylko wielokrotnie przechodziłem obok, jakoś nigdy nie skorzystawszy z oferty. Ale pewnego chłodnego dnia akurat się udało – szliśmy nieco zziębnięci z plenerowej imprezy przy Centrum Olimpijskim, gdzie było dużo dobrego jedzenia, ale – niestety – także silny wiatr. Postanowiliśmy więc schować się i rozgrzać napojami – nadspodziewanie dobrą czarną kawą z ekspresu i herbatą (przyzwoity wybór, ale wyłącznie torebkowe, co nie było specjalnym zaskoczeniem).

Wnętrze oldskulowe jak należy, ale odświeżone fajnymi „witrażami” z logo lokalu. Obowiązkowe telewizory i – w niedzielne popołudnie – tłumek bywalców, na oko głównie stałych. W lodówkach spory wybór piw – także rzemieślniczych – ale akurat piwny wieczór mieliśmy dzień wcześniej 🙂 Dla głodnych – nawet w chłodny dzień na zewnątrz radośnie i intensywnie dymił grill.

Mamy więc tu do czynienia z bardzo typowym barem piwnym, ulokowanym w przyjemnych, parkowych okolicznościach przyrody. Nic dziwnego, że latem przeważnie są tu tłumy.

PS nie jadłem tutejszych grillowych specjałów, nie oceniam więc kuchni, pozostawiając neutralną notę w połowie skali.

park Kępa Potocka, tel. 602 425 580, FB

Kępa Potocka

ładowanie mapy - proszę czekać...

Kępa Potocka 52.285054, 20.981655 Kępa Potocka
Co sądzisz? Skomentuj!
Pan Tapir

Pan Tapir Autor

100% roślinożerca, przemierza warszawskie szlaki restauracyjne - od squatów po Gault&Millau - w poszukiwaniu nieoczywistych smaków i zaskoczeń. Kiedyś zjadł flaczki. Niecierpliwie czeka na dzień, w którym krakowski Vegab otworzy filię w stolicy.