Kawiarnia Laziz

Kawiarnia Laziz

8.5

Kuchnia

8.5/10

Obsługa

9.0/10

Wnętrze

8.0/10

Cena/jakość

8.5/10

Plusy

  • Uczciwa kuchnia na biedujących gastronomicznie Bielanach
  • Sympatyczna obsługa
  • Dobry stosunek ceny do jakości

Minusy

  • Brak wegańskich słodyczy 😉

 

Gastronomia na Bielanach za bardzo niczego nie urywa. Jest tu wprawdzie kilka fajnych miejsc, ale można je policzyć na palcach obu rąk, a potencjał w sporej i rozległej dzielnicy jest znacznie, znacznie większy. Fajnie więc, że od pewnego czasu przy Kasprowicza działa Kawiarnia Laziz – bezpretensjonalne i sympatyczne miejsce z wegetariańskimi i wegańskimi potrawami kuchni libańskiej.

Z jakiegoś powodu w bielańskich kawiarniach popularne są ceglane ściany. Znajdziemy je w Czytelni, w Wake Cup, w Litera Cafe (tu przynajmniej cegła jest biała – jak na Piechotkowie – a nie zamkowo-rdzawa) a także w sieciowej Costa Coffee przy Słodowcu. W Laziz również takową ścianę znajdziemy. Nie ma to specjalnego znaczenia dla komfortu konsumpcji, ani dla jakości potraw, ale muszę odnotować taką lokalną ciekawostkę.

A co można tu zjeść i wypić? Wybór jest całkiem spory, choć specjalnością lokalu wydaje się być placek manoushe – libański odpowiednik pide lub pizzy – serwowany z zaatarem i warzywami albo w kilku wariantach wegetariańskich, z serami. Można też zjeść hummus, czy mutabal, w wersji talerzowej, z pitą. Ja, oprócz skubnięcia manoushe z zaatarem (bardzo smaczny) skusiłem się na „danie referencyjne” i bliskowschodni klasyk, czyli falafel w picie, ze średnim sosem. Ten okazał się naprawdę dobry – sam kotlecik bez wstydu dołącza do warszawskiej czołówki, nie za suchy, nie za kruchy, a pita i warzywa również smaczne.

Nie obeszło się też bez kawy po turecku – mam pewną słabość do nalewania naparu z błyszczącego tygielka. Ten w Laziz jest wyjątkowej urody, złoty, a skromny. Kawa zaś – znakomita.

Dla łasuchów jest też witrynka ciast i lodówka z lodami – pozostałość po wcześniejszej formule lokalu (włoskiej lodziarnio-cukierni). W ten sposób cukiernia Caffee Consonni nie zniknęła całkowicie z bielańskiego pejzażu, choć jest teraz jedynie częścią lokalu o zupełnie innym charakterze. I jeszcze jedna ciekawostka – bezalkoholowe wina. Tym razem nie próbowałem, ale odnotowuję fakt ich obecności do sprawdzenia przy kolejnej wizycie.

ul. Kasprowicza 56, tel. 503 809 004, FB

Kawiarnia Laziz

ładowanie mapy - proszę czekać...

Kawiarnia Laziz 52.283314, 20.946961 Kawiarnia Laziz
Co sądzisz? Skomentuj!
Pan Tapir

Pan Tapir Autor

100% roślinożerca, przemierza warszawskie szlaki restauracyjne - od squatów po Gault&Millau - w poszukiwaniu nieoczywistych smaków i zaskoczeń. Kiedyś zjadł flaczki. Niecierpliwie czeka na dzień, w którym krakowski Vegab otworzy filię w stolicy.