Informal Kitchen

Informal Kitchen

7.1

Kuchnia

7.0/10

Obsługa

6.5/10

Wnętrze

9.0/10

Cena/jakość

6.0/10

Plusy

  • Fajne, industrialne wnętrze
  • Dobra kuchnia

Minusy

  • Nierówny poziom obsługi podczas kolejnych wizyt

 

Informal Kitchen miałem okazję odwiedzić już kilka razy przy okazji imprez firmowych i – co do zasady – restauracja radzi sobie z obsługą większych grup bez dużych problemów, choć diabeł tkwi w szczegółach.

Sama Nieformalna Kuchnia rzeczywiście jest dość nieformalna – wnętrze wpisuje się w modną konwencję surowej elegancji – beton, drewno, duże przestrzenie. I wielkie okna, które sprawiają, że w środku jest jasno i przyjemnie. Restauracja mieści się w nowej części biurowca przy pl. Małachowskiego 2 i od razu podpowiem, że przyjemniej patrzy się na Traugutta, niż w stronę pasażu Niżyńskiego, gdzie od miesięcy straszą zwłoki wyciętego drzewa, upstrzone butelkami i torebkami foliowymi.

Jeśli chodzi o samo jedzenie – za każdym razem było OK. Każdy, niezależnie od preferencji żywieniowych znalazł coś dla siebie – czy to w wersji śniadaniowej, czy wigilijno-kolacyjnej (osobiście polecam grillowane do granicy przypalenia warzywa i bardzo dobry hummus, ale moi „uniwersalni” dietetycznie towarzysze mieli do dyspozycji – śniadaniowo m.in. jajka a’la Benedict, tosty, kanapeczki, owsiankę i wszelkiego rodzaju dodatki, a wigilijnie – dania bardziej tradycyjnie świąteczne, i mimo sporej grupy biesiadników, nie słyszałem złego słowa). Mleko roślinne do kawy też się znalazło bez problemu. Większy problem jest natomiast w menu codziennym, zwłaszcza lunchowym, bo tutejsza kuchnia ma w zwyczaju dodawać mleko i jajka do niemal wszystkiego, nawet do ciasta na pizzę. Warto więc dopytać.

Jeśli natomiast chodzi o diabła i szczegóły – w okolicznościach śniadaniowych obsługa poradziła sobie świetnie pod każdym względem. Z kolei podczas wigilijnego spotkania i podobnej liczebności grupy nie było już tak fajnie. Czas oczekiwania na kolejne potrawy oscylował między „długim”, a „bardzo długim”, a jedyne, czego nie brakowało, to skrupulatnie dolewane wino. Wydaje mi się więc, że IK w kwestii obsługi imprez średniego kalibru względnie daje radę, ale obsługa mogłaby się jednak przyłożyć odrobinę bardziej. Jest natomiast kulturalna i uśmiechnięta – i to na plus.

pl. Małachowskiego 2, wejście od Traugutta, tel. 531 918 534, WWW

Informal Kitchen

ładowanie mapy - proszę czekać...

Informal Kitchen 52.238917, 21.013622 Informal Kitchen
Co sądzisz? Skomentuj!
Pan Tapir

Pan Tapir Autor

100% roślinożerca, przemierza warszawskie szlaki restauracyjne - od squatów po Gault&Millau - w poszukiwaniu nieoczywistych smaków i zaskoczeń. Kiedyś zjadł flaczki. Niecierpliwie czeka na dzień, w którym krakowski Vegab otworzy filię w stolicy.