Himalaya

Himalaya

7.5

Kuchnia

8.5/10

Obsługa

8.5/10

Wnętrze

5.0/10

Cena/jakość

8.0/10

Plusy

  • Uczciwe porcje
  • Sprawna obsługa
  • Wszystko z opcją mięsną i wege

Minusy

  • Ciasne wnętrze
  • Nieestetyczny ogródek

 

Himalaya to klasyczny przykład sytuacji, w której niezachęcające opakowanie kryje prawdziwe skarby. Restauracja opisująca się jako indyjsko-nepalsko-tajska zajmuje niezachęcający pawilon przy gocławskich blokach i gdy wchodziłem tam po raz pierwszy, nie byłem przekonany. Na szczęście pozory mylą, a Himlaya karmi świetnie i ma przemiłą, otwartą obsługę, która przyjmuje gości niemal jak członków rodziny.

Menu obejmuje indyjskie i tajskie klasyki, które dają dokładnie to, czego oczekujemy od tej kuchni – intensywności i aromatu łamanego pysznymi chlebkami naan. Szczególnie wyróżnia się vindaloo – bardzo pikantny sos, który jednak polecam brać w najmniej ostrej wersji, bo tę z pięcioma papryczkami zje chyba wyłącznie ktoś, kto przyzwyczajał się do takich dań od dziecka! Mile powinny zaskoczyć też ceny – dobre kilka złotych niższe niż te, które z reguły znajdziemy w indyjskich restauracjach.

Krótko mówiąc – jeśli zgłodniejecie na Gocławiu, to jest adres obowiązkowy.

Himalaya, ul. Mikołajczyka 1a, FB

Himalaya

ładowanie mapy - proszę czekać...

Himalaya 52.229764, 21.095413 Himalaya
Co sądzisz? Skomentuj!
Elzynor

Elzynor Autor

Z wegetarianizmem jest u mnie jak z rzucaniem palenia u większości ludzi - niby już, już, a potem na imprezie i tak ktoś wciśnie fajkę... Marnowanie jedzenia to zbrodnia, nie róbcie tego w moim towarzystwie. Królestwo i pół córki za dobre zielone curry!