Hałas Vinyl+Coffee

Hałas Vinyl+Coffee

6.5

Kuchnia

7.0/10

Obsługa

5.0/10

Wnętrze

7.0/10

Cena/jakość

7.0/10

Plusy

  • bardzo dobra kawa
  • dobra muzyka, klimat lokalu, winyle

Minusy

  • nijaka, niezainteresowana gościem obsługa
  • zwykle max. jedno proste ciasto, generalnie brak oferty czegokolwiek do kawy
  • trochę nie ma klimatu do posiedzenia tam dłużej

 

Jeśli jesteś smakoszem kawy i nie jest Ci wszystko jedno skąd pochodzi napój bogów, którym się delektujesz, a znalazłeś się w okolicach Dworca Wileńskiego, nie idź do Starbunia w galerii, lepiej odwiedź prawdziwie hipsterską miejscówkę rzut beretem, na Jagiellońskiej. Poczujesz się tam jak w mokotowskich kawiarniach, tyle że na Pradze.

Miejsce jest malutkie, przez założone kraty może Ci się z ulicy wydawać, że zamknięte, ale nie daj się zwieść, po prostu otwórz drzwi i zamów kawę.

Obsługa nie jest zbyt wylewna, nie napisze Ci imienia na kubku, nie będzie Ci kadzić od wejścia – dobrze jak Cię zauważy 😉 Ale nie przyszedłeś tu na pogaduszki z obsługą – przyszedłeś po kofeinowego kopa, po flat white’a na Brazylii. No i ów flat white jest naprawdę spoko, nie przesadnie mocny, Brazylia klasycznie lekko kwaskowa, aromatyczna. Jeśli nie jesteś hipsterem i po prostu chcesz się napić dobrego cappuccino – oczywiście dostaniesz je również bardzo dobre.

Oferta poza kawą nie jest zbyt rozbudowana – marchewkowe ciasto, gorzka czekoladka, ew. batonik gryczany. No ale tu się pije kawę a nie zajada ciastkami!
Hałasu w Hałasie nie ma, powiem więcej, jak na tak dobrą muzę która leci, szkoda że leci aż tak cicho. A skoro już jesteśmy przy tym temacie, jak sama nazwa wskazuje, możecie zaopatrzyć się tu w winyla. Winyle są dobrane z gustem, znajdziemy kultowe starocie jak The Cure, Portishead, Joy Division oraz nowsze rzeczy – np. oko przykuwa charakterystyczna okładka FKA Twigs.

No to skoro już obejrzałeś winyle, wypiłeś swojego chemexa, przeskrolowałeś fejsa przy dobrej muzie, to możesz jeszcze kupić sobie kawę do domu albo zamówić cappuccino na wynos – w kubku nikt nie rozpozna, że zbezcześciłeś kawę mlekiem i cukrem 😉

ul. Jagiellońska 30, tel. 22 115 52 34, WWW

Hałas Vinyl+Coffee

ładowanie mapy - proszę czekać...

Hałas Vinyl+Coffee 52.252633, 21.034216 Hałas Vinyl+Coffee
Co sądzisz? Skomentuj!
Bašnia

Bašnia Autor

Miłośniczka dobrego cappuccino. W domu gotuje w asyście swoich kotów. Nie je ssaków. W restauracjach nie znosi kieliszków i obrusów na stołach, a najbardziej – telewizorów. Zwraca dużą uwagę na lecącą w lokalach muzykę. Ekspertka i fanatyczka szarlotki.