Gli Italiani

Gli Italiani

8

Kuchnia

9.0/10

Obsługa

7.0/10

Wnętrze

8.0/10

Cena/jakość

8.0/10

Plusy

  • Świetna pizza, jedna z najlepszych w mieście
  • Coraz więcej opcji dla wegan

Minusy

  • Stolik przy toalecie - nie polecam
  • 0,3 wody za 6 złotych
  • Obsługa czasem się gubi

 

Po kilku wizytach w Gli Italiani, rozłożonych w czasie, wydaje mi się, że mam już dość dobry ogląd sytuacji – co więcej, widzę jak lokal się zmienia, karta rozwija… a pewne rzeczy nie zmieniają się wcale.

Zacznijmy od minusów (albo tzw. plusów ujemnych), a potem będą już same prawdziwe, dodatnie. No więc podczas ostatniej wizyty pomylono jedną z zamówionych pizz i przygotowano nam inną. Kelnerka wprawdzie chciała ją zabrać i przynieść właściwą, ale nie godząc się na takie marnotrawstwo żywności, nie zgodziliśmy się na to. Sytuacja nie znalazła odzwierciedlenia ani w wyraźnie wyartykułowanych przeprosinach, ani – ewentualnie – w wysokości rachunku. Trochę słabo. Z innych słabych rzeczy – sześć zika za wodę 0,3 litra, a także niefortunnie ulokowany jeden ze stolików – wchodząc i wychodząc z toalety praktycznie się na niego wpada. Sama konsumpcja przy nim pewnie też nie należy do najciekawszych doświadczeń. Nie wiem, zawsze wybieram miejsca z drugiej strony sali.

No a przechodząc do zalet – Gli Italiani to moim zdaniem jedna z najlepszych pizzerii w mieście. Tutejsze placki są idealnie włoskie, smaki doskonale się komponują. Co więcej – z czasem w karcie pojawia się coraz więcej propozycji nie tylko dla wegetarian, ale także dla wegan! Do wyboru mają oni dwie z trzech pizz bez mozzarelli (naprawdę świetna Marinara oraz Trifolata z karczochami, pieczarkami, czosnkiem i natką), cztery opisane jako stricte wegańskie (prosta Vegan Mozzarella – odpowiednik Margherity, Vegana z czosnkiem, kaparami, oliwkami, rucolą i pomidorkami cherry, podobna ale nieco prostsza Vegan Verde ze szpinakiem, czosnkiem i pomidorkami oraz Vegan Verdure z grillowanymi warzywami). Plus jeszcze jedna, uwzględniona tylko w innej części karty, z dala od wegańskich „koleżanek”, Vegan Gorgonzola – zawierająca, jak nazwa wskazuje, wegańską gorgonzolę, paprykę i oliwki. Na tę ostatnią zdecydowałem się podczas niedawnej wizyty i byłem zdecydowanie usatysfakcjonowany. Z jednej strony bardzo „serowa”, z drugiej – etycznie satysfakcjonująca. I bardzo smaczna. I obfita. Cenowo jest znośnie – solidny placek to ok. 25-30 złotych. Wino również mają tu zacne, więc jeśli chcecie po prostu zjeść bardzo dobrą pizzę, w sympatycznym lokalu bez zadęcia, to zdecydowanie warto odwiedzić Gli Italiani. A jeśli do tego preferujecie kuchnię roślinną, to jest to jedno z (nadal) niewielu miejsc, gdzie wśród pizz znajdziecie dla siebie coś więcej niż marinarę.

ul. Rejtana 17, tel. 22 646 29 17, WWW

Gli Italiani

ładowanie mapy - proszę czekać...

Gli Italiani 52.207358, 21.017255 Gli Italiani
Co sądzisz? Skomentuj!
Pan Tapir

Pan Tapir Autor

100% roślinożerca, przemierza warszawskie szlaki restauracyjne - od squatów po Gault&Millau - w poszukiwaniu nieoczywistych smaków i zaskoczeń. Kiedyś zjadł flaczki. Niecierpliwie czeka na dzień, w którym krakowski Vegab otworzy filię w stolicy.