Falafel Żudi

Falafel Żudi

8

Kuchnia

9.0/10

Obsługa

10.0/10

Wnętrze

6.0/10

Cena/jakość

7.0/10

Plusy

  • Kuchnia bliskowschodnia w najlepszym wydaniu
  • Życzliwy i sympatyczny właściciel

Minusy

  • Niezbyt wyjściowa lokalizacja w przejściu podziemnym
  • Słaba wentylacja
  • Mały lokal

 

JAKIŚ CZAS TEMU ZMIENIŁ SIĘ WŁAŚCICIEL LOKALU, AUTOR NIE PONOSI WIĘC ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA AKTUALNOŚĆ RECENZJI.

Urocze miejsce. Na pozór zwykłe „okienko” w raczej paskudnym przejściu podziemnym, kilka miejsc siedzących i kuchnia bliskowschodnia. Ale to miejsce jest autentycznie przepełnione dobrymi emocjami, co absolutnie przekłada się na panującą tu atmosferę i smak potraw.

Założony przez sympatycznego, skromnego Syryjczyka lokal swoją oryginalną nazwę zawdzięcza imieniu córki właściciela. Zjemy tu wyłącznie wegańsko (na początku były także dostępne pewne opcje wegetariańskie ale niewegańskie, lecz ostatecznie z nich zrezygnowano – i dobrze), ale syto i pysznie. Kiedy zawitaliśmy tu w zimne popołudnie w cztery osoby, zanim jeszcze zdążyliśmy się na dobre rozebrać i rozejrzeć, właściciel już częstował nas gorącą herbatą. A później z chęcią opowiadał o różnych wariantach oferowanych tu dań. Ja zdecydowałem się na zestaw falafel arabi – krojone kawałki pity z falaflami i sosami, do tego mnóstwo warzyw – świeżych i marynowanych – odrobina harissy (która była tak ostra, że jej niewielka ilość z powodzeniem wystarczyła do doprawienia całej potrawy), talerzyk z pysznym, delikatnym hummusem oraz smaczna pita. I choć wziąłem porcję „małą”, jednoosobową, objadłem się po uszy. Od współbiesiadników próbowałem też tutejszych frytek – bardziej „łódeczek”, doprawionych aromatycznym kuminem. A na koniec dostaliśmy jeszcze deser od firmy.

Jedzenie jest tu świetne. Proporcje smaków idealnie wyważone, dodatki świeże i smaczne, frytko-łódeczki zdecydowanie robią robotę, a falafelki są bezdyskusyjnie jednymi z lepszych w mieście. Można więc oddalić się w przepyszny świat orientalnych smaków i zapomnieć na chwilę o niezbyt ciekawym otoczeniu (chyba, że przejściem podziemnym akurat idą kibice, oznajmujący światu, że mistrzem Polski jest Legia). Aha – choć i tak jest tu niedrogo, to jeśli jesteście studentami, możecie liczyć na dodatkowe 20% zniżki. Jedyny drobny minus (ale można się było tego spodziewać) to taka sobie wentylacja, więc wspomnienie falafela zostaje także w ubraniu. Innych słabych punktów nie widzę, jedna wizyta wystarczyła, abym stał się fanem Żudi.

Przejście podziemne pod Rondem Waszyngtona, lok. 8, tel. 795 665 807, FB

Falafel Żudi

ładowanie mapy - proszę czekać...

Falafel Żudi 52.237869, 21.051317 Falafel Żudi
Co sądzisz? Skomentuj!
Pan Tapir

Pan Tapir Autor

100% roślinożerca, przemierza warszawskie szlaki restauracyjne - od squatów po Gault&Millau - w poszukiwaniu nieoczywistych smaków i zaskoczeń. Kiedyś zjadł flaczki. Niecierpliwie czeka na dzień, w którym krakowski Vegab otworzy filię w stolicy.