Etno Cafe

6.9

Kuchnia

7.0/10

Obsługa

5.5/10

Wnętrze

8.5/10

Cena/jakość

6.5/10

Plusy

  • Wystrój
  • Wielkie okna

Minusy

  • Obsługa

 

Etno Cafe to dowód na to, że gdyby z Marszałkowskiej wreszcie wyrzucić te dziesiątki martwych o 17.00 banków i urzędów, to ulica tętniłaby kawiarnianym życiem. Lokal przybył do Warszawy z Wrocławia i rozwija w całej Polsce sieć klimatycznych, całkiem eleganckich, ale odwołujących się dyskretnie do etnicznych klimatów (dużo drewna i roślinnych motywów) kawiarni. W Etno niekiedy ciężko znaleźć miejsce – wygodne fotele przyciągają wiele osób. Mnie jednak najbardziej podobają się szerokie blaty przy ogromnych oknach, przez które można oglądać Marszałkowską wcinając śniadaniowego bajgla i kawę.

Czy Etno pod kątem kawy i jedzenia wyróżnia się znacząco na korzyść od konkurencji? Kawa wydawała mi się mniej kwasowa niż średnia, więc coś musi być w tej własnej palarni we Wrocławiu, którą się tak chwalą 😉 Oferta jedzeniowa obejmuje śniadaniowe klasyki, tosty i przeróżne ciasta wyglądające na bezpieczny standard. Jak wspomniałem wyżej, zdarzyło mi się jeść tylko całkiem niezłe bajgle. Muzyka w środku na plus, nieco na minus – obsługa sprawiająca wrażenie nieobecnej i trochę niepanującej nad tym, co się dzieje. Do stolików wszystko nosimy sami, a o tym, że kawa albo jedzenie są gotowe, informuje wręczany nam po odejściu od kasy pikacz. Zmieniłbym to – wprowadza niepasującą do charakteru miejsce atmosferę food court’u w galerii handlowej.

ul. Marszałkowska 87, FB

Etno Cafe

ładowanie mapy - proszę czekać...

Etno Cafe 52.227381, 21.012629 Etno Cafe
Co sądzisz? Skomentuj!
Elzynor

Elzynor Autor

Z wegetarianizmem jest u mnie jak z rzucaniem palenia u większości ludzi - niby już, już, a potem na imprezie i tak ktoś wciśnie fajkę... Marnowanie jedzenia to zbrodnia, nie róbcie tego w moim towarzystwie. Królestwo i pół córki za dobre zielone curry!