Drożdż

Drożdż

7.4

Kuchnia

8.0/10

Obsługa

7.0/10

Wnętrze

7.5/10

Cena/jakość

7.0/10

Plusy

  • Smaczna pizza
  • Opcje wegańskie
  • Wnętrze w "sikstisowym" klimacie

Minusy

  • Ciemno jak na restaurację, lubię widzieć jedzenie 🙂

 

Na Drożdża trafiłem przypadkowo. Przechodziłem obok i szyld z absolutnie fantastyczną nazwą rzucił mi się w oczy. Postanowiłem więc dowiedzieć się więcej o tym enigmatycznym dla mnie lokalu. Szybki rzut oka na kartę wykazał obecność dwóch pizz wegańskich, decyzja o wizycie zapadła więc szybko.

Pizzeria zajęła lokal w socrealistycznym gmachu przy Andersa, mniej więcej naprzeciwko Craft Beer Muranów. Lokal jest nieduży (kilka stolików, sporo roślin liściastych, długi bar) i raczej ciemny, co w połączeniu z wystrojem a’la lata sześćdziesiąte (dużo krzeseł typu „bumerang” – na plus!) tworzy wystrój bardzo specyficzny. Mi się podobał, ale rozumiem, że dla niektórych osób może być tu zbyt ciemno* i zbyt głośno. Niemniej przedzieranie się przez liście do stolikowego boksu miało walor egzotycznej przygody. W ciepłe dni można zjeść na zewnątrz, ale raz, że ciepłe dni raczej chylą się już ku upadkowi, a dwa, że trotuar pod socblokiem nie jest najwspanialszym miejscem na konsumpcję – polecam jednak środek.

Nie mając ogromnego wyboru, wzięliśmy dwie pizze – po jednej z każdej wegańskiej odmiany.  Pierwszy z placków zawierał pomidory san marzano, czosnek, kapary, oliwki, pomidorki cherry, oregano i wegański odpowiednik parmezanu, czyli płatki drożdżowe. Był ok, a nawet ok z plusem. Ale jeszcze lepsza okazała się druga, bardziej wypasiona opcja roślinna, czyli pizza z pomidorami, sosem orzechowym (salsa di noci), orzechami włoskimi, pomidorkami, szpinakiem i pietruszką. I – ponownie – drożdżowym vermezanem. OK, nie jest to może kreatywne szaleństwo Havany albo Wege Przyjemności, ale bez wątpienia obie propozycje dla wegan są tu całkiem udane. Obstawiam więc, że reszta pizz podobnie.

Poza tym w karcie znajdziecie też sałatki, kanapki, włoskie desery, co odnotowuję z kronikarskiego obowiązku.🙂 Ogólnie – warto. Szczególnie, że w pobliżu konkurencji (czyt. fajnej i serwującej smaczne placki pizzerii) w zasadzie nie ma.

*ciemno – wieczorem – było na tyle, że nie byłem w stanie zrobić sensownych zdjęć pizzy, pożyczyłem je więc z fanpage’a Drożdża.

al. Andersa 22, tel. 534 557 765, FB 

 

Drożdż

ładowanie mapy - proszę czekać...

Drożdż 52.252336, 20.998759 Drożdż
Co sądzisz? Skomentuj!
Pan Tapir

Pan Tapir Autor

100% roślinożerca, przemierza warszawskie szlaki restauracyjne - od squatów po Gault&Millau - w poszukiwaniu nieoczywistych smaków i zaskoczeń. Kiedyś zjadł flaczki. Niecierpliwie czeka na dzień, w którym krakowski Vegab otworzy filię w stolicy.