Different

Different

9.8

Kuchnia

9.0/10

Obsługa

10.0/10

Wnętrze

10.0/10

Cena/jakość

10.0/10

Plusy

  • niesamowite doświadczenie
  • pyszne jedzenie
  • profesjonalna, przemiła obsługa

Minusy

  • konieczność wcześniejszej rezerwacji

 

Dziś nietypowa recenzja, bo ani nie uraczę Was zdjęciami wnętrza i posiłków, ani nawet nie powiem dokładnie, co właściwie zjadłam. O restauracji Different można powiedzieć jedno – idźcie do tego miejsca w ciemno. Całkowicie dosłownie.

Different to restauracja znajdująca się w bezpośrednim sąsiedztwie Niewidzialnej Wystawy na warszawskiej Ochocie. Koncept jest prosty: rezerwujecie półtorej godziny, wybieracie menu mięsne, rybne lub wegetariańskie, po czym przypisany Wam na cały pobyt kelner-przewodnik wprowadza Was do zupełnie zaciemnionego pomieszczenia. Żadnych przebłysków, komórek, świecących zegarków. Tylko Wy, ewentualnie współbiesiadnicy przy stolikach obok (nagle rozmowy innych gości słychać znacznie dokładniej, niż w zwykłych okolicznościach) i obsługa, której musicie zaufać bezgranicznie. Że Was dobrze nakarmi i poprowadzi w ciemności, która dla nich jest stanem naturalnym, a Wy dopiero musicie się jej nauczyć.

Okazuje się, że po zjedzeniu przystawki nieufnie palcami, drugie danie już spokojnie można próbować skonsumować używając sztućców. Jeżeli się człowiek pobrudzi – trudno, praktyka czyni mistrza. Trzeba także podjąć wyzwanie nalania z niewidocznego dzbanka do niewidzialnej szklanki całkiem namacalnej wody (jej istnieniu nie da się zaprzeczyć zwłaszcza, jak zaczyna cieknąć po stole). Dla gości przygotowane są kartki papieru i kredki, żeby przelać swoje artystyczne wizje bez użycia zmysłu wzroku. Uwierzcie mi – potem okaże się, że w Waszej głowie siedzą naprawdę nieprawdopodobne rzeczy.

Obsługa przez całą kolację była bardzo opiekuńcza, szalenie miła i sprawna. Przydzielony nam pan Marek był niezwykle szarmancki, kelner w stylu „ach, kiedyś to byli kelnerzy”. Profesjonalny od początku do końca, czapki z głów.

O jedzeniu powiem tylko tyle, że było przepyszne. Nie nastawiałam się na uniesienia podniebienia wychodząc z założenia, że posiłek gra tutaj de facto drugą rolę, bo główną frajdą jest przebywanie w ciemności. Błąd, moi Państwo. To była trzecia moja wizyta w restauracji z rzędu w danym tygodniu, poprzednie dwie były fine diningowe, a Different – mimo prostoty podawanych dań – trzyma naprawdę wysoki poziom.

Ceny za trzydaniowy zestaw zaczynają się od 45 zł (opcja dla dzieci), a kończą na 200 zł za osobę, w zależności od wybranego wariantu. Different organizuje także eventy dla grup – coś czuję, że impreza integracyjna w ciemności to będzie motyw przewodni kolejnej polskiej komedii z Tomaszem Karolakiem w roli głównej. Rzecz, którą może niekoniecznie trzeba oglądać, ale z pewnością warto przeżyć.

Zdjęcia, z powodów wskazanych wyżej, otrzymane jako materiały prasowe od restauracji.

Different, Aleje Jerozolimskie 123a, I piętro, 533 123 123, strona www

Different

ładowanie mapy - proszę czekać...

Different 52.224750, 20.991268 Different
Co sądzisz? Skomentuj!