Cisza na morzu

Cisza na morzu

8.1

Kuchnia

8.0/10

Obsługa

8.5/10

Wnętrze

8.0/10

Cena/jakość

8.0/10

Plusy

  • Świetna kawa
  • Sporo opcji wegańskich
  • Miła obsługa

Minusy

  • Kawiarnia jest nieco ukryta, mam nadzieję, że mimo tego poradzi sobie dobrze

Tę niewielką kawiarnię, skromnie kryjącą się w jednym z bocznych pomieszczeń użytkowych przy pl. Niemena (a praktycznie – przy Powązkowskiej, w stronę torów kolejowych) łatwo przegapić. A byłby to spory błąd. Przyznam szczerze, że sam ten błąd popełniałem dość długo. Zakonotowałem powstanie nowego miejsca, ale przez jakiś czas się tam nie udałem. W końcu jednak nadarzyła się okazja, aby wpaść tu na bardzo (!) dobrą kawę.

Kawę – co fajne – przyrządzaną według umieszczonego na ścianie diagramu. Bo przecież nie każdy przygodny gość musi wiedzieć, czy preferuje flat white na sojowym, czy mocnego dripa. Tu wystarczy „rozgryźć”, czy wolimy kawę mocną, słabszą, z mlekiem (także – roślinnym), czy bez, a diagram poprowadzi nas jak za rękę i już za chwilę będziemy błyszczeć przed obsługą doskonałą znajomością wszystkich rodzajów kaw. Jak wspomniałem – oprócz kaw „tradycyjnych” mamy tu też te podawane w sposób tzw. alternatywny (tzw., bo ta „alternatywność” w dobrych kawiarniach nie tylko specialty już od dłuższego czasu stała się normą) – drip, czy aeropress nie są tu niczym dziwnym. Natomiast bardziej zaawansowanych kawoszy ucieszy na pewno fakt, że kawiarnia na swoim fanpage’u regularnie informuje o tym, jakie ziarna własnie się mielą. Usatysfakcjonowane powinny też być osoby na dietach roślinnych lub bezlaktozowych – do dyspozycji klientów jest mleko owsiano-sojowe (zdecydowanie robi robotę), a w witrynce i na blacie pysznią się ciasta – w czasie mojej wizyty cztery z dostępnych ośmiu były wegańskie.

To wszystko, wraz z nowoczesnym ale przyjemnym wnętrzem, chillową muzyką, eko opakowaniami (nie używa się tu plastiku) i miłą obsługą sprawia, że osobom, które najdzie chęć na kawę na Żoliborzu Artystycznym zdecydowanie polecam Ciszę na morzu zamiast średniej klasy sieciówki kilkadziesiąt metrów dalej.

PS. Można też wpaść tu na deserową kawę po najedzeniu się w również bardzo zacnej indyjskiej restauracji tuż za rogiem – okolica robi się naprawdę ciekawa kulinarnie!

Cisza na morzu, ul. Dygata 3 (od Powązkowskiej), FB

Cisza na morzu

ładowanie mapy - proszę czekać...

Cisza na morzu 52.256223, 20.967890 Cisza na morzu
Co sądzisz? Skomentuj!
Pan Tapir

Pan Tapir Autor

100% roślinożerca, przemierza warszawskie szlaki restauracyjne - od squatów po Gault&Millau - w poszukiwaniu nieoczywistych smaków i zaskoczeń. Kiedyś zjadł flaczki. Niecierpliwie czeka na dzień, w którym krakowski Vegab otworzy filię w stolicy.