Ciao Napoli

Ciao Napoli

7.5

Kuchnia

7.5/10

Obsługa

7.0/10

Wnętrze

7.0/10

Cena/jakość

8.5/10

Plusy

  • Bardzo dobra marinara
  • Sympatyczne wnętrze
  • Nieoczywista (choć włoska:)) muzyka

Minusy

  • Bardzo mało miejsca

 

Do tej malutkiej, ale sympatycznej i w całkiem udany sposób „włoskiej” pizzerii trafiliśmy właściwie zupełnym przypadkiem podczas spaceru po starówce. Lokal jest kameralny (choć poza główną salką oferuje w ciepłym sezonie dodatkowe dwa małe stoliki na zewnątrz plus chyba sześć „za rogiem”, na Szerokim Dunaju), utrzymany w wesołych kolorach – urzeka fajnym, pozytywnym wystrojem. Leci tu oczywiście włoska muzyka, ale nie oklepane „Volare”, tylko najróżniejsze przeboje lepszej i gorszej jakości, jednak nie te, na które trafimy w większości lokali stylizowanych na „włoskie”.

W średniej długości menu znajdziemy kilka pozycji wegetariańskich (wyraźnie oznaczone), ale z rzeczy całkiem wegańskich była tylko marinara. Co nie było w sumie tak złą sytuacją, bo ta niezwykle prosta pizza pozwala łatwo ocenić umiejętności przyrządzającej ją osoby. Tutejszy placek z sosem, czosnkiem i ziołami jest naprawdę dobry i sycący. Podejrzewam więc, że i inne pizze z karty nie powinny was rozczarować. Do picia zamówiłem sobie napój jałowcowy z chmielem – przyjemny i ponoć dobry na trawienie 😉 natomiast na plus trzeba odnotować sporą ofertę piw regionalnych i rzemieślniczych, jest też (przynajmniej latem) aperol i włoska kawa. Miła różnica w stosunku do pizzerii spod znaku tyskiego i żywca.

Myślę, że będę tu wracał, bo miejsce jest sympatyczne, bezpretensjonalne, a pizza przyzwoita. A i ceny, jak na bardzo turystyczny punkt, nie porażają.

ul. Wąski Dunaj 4/6/8, tel. 508 694 352, FB

Ciao Napoli

ładowanie mapy - proszę czekać...

Ciao Napoli 52.249664, 21.010784 Ciao Napoli
Co sądzisz? Skomentuj!
Pan Tapir

Pan Tapir Autor

100% roślinożerca, przemierza warszawskie szlaki restauracyjne - od squatów po Gault&Millau - w poszukiwaniu nieoczywistych smaków i zaskoczeń. Kiedyś zjadł flaczki. Niecierpliwie czeka na dzień, w którym krakowski Vegab otworzy filię w stolicy.