Charlotte Menora

Charlotte Menora

7.8

Kuchnia

7.0/10

Obsługa

7.0/10

Wnętrze

8.0/10

Cena/jakość

9.0/10

Plusy

  • niskie ceny
  • ciekawe pozycje w menu
  • tarta cytrynowa!

Minusy

  • ciężko znaleźć wolny stolik
  • nierówna kuchnia

 

To kolejny z moich ulubionych adresów w mieście. Z jednej strony im kibicuję i cieszę się, że lokalowi dopisuje frekwencja, z drugiej strony oznacza to, że wieczorem trudno upolować choć kawałek wolnego stolika. Pokornie czekam na zbliżający się wielkimi krokami sezon ogródkowy, który pozwoli choć trochę poszerzyć przestrzeń, a tymczasem napiszę Wam, co fajnego jest w Charlotte Menora.

Koncept nie różni się zbytnio od pierwowzoru na Placu Zbawiciela – też jest w gruncie rzeczy francusko, są słodkie wypieki i wina, ale przede wszystkim jest spora (jeśli nie wręcz dominująca) domieszka pozycji żydowskich w karcie. Gdzie indziej w kawiarni zjecie gęsi pipek albo piklowanego pstrąga? No właśnie. Dzięki Menorze zakochałam się w cymesie, który później odtwarzałam w domu, na trochę inną modłę, ale ten z Charlotte wspominam z błogością i wdzięcznością, bo do tej pory przyjemność obcowania z tym daniem mnie nie spotkała. Rozczarowała niestety grillowana chałka z musem z gęsich wątróbek – całość była po prostu za sucha, do tego stopnia, że smarowidło wypadało z pieczywa kawałkami, nie mając żadnego poślizgu żeby się przyczepić. Niezły był bajgiel z pastrami, choć i tu przydałoby się nieco więcej „mokrego”. Absolutną rewelacją jest za to tarta cytrynowa, moim zdaniem najlepsza w mieście, w śmiesznej cenie 8 zł. Warto do Charlotte przyjść choćby na to ciasto, uwierzcie mi.

Dziwi mnie fakt, że te niepowodzenia na polu wytrawnym zupełnie nie zmieniły mojego odbioru tego miejsca. Wręcz przeciwnie, nadal mam ochotę próbować reszty menu, nawet licząc się z ryzykiem wpadek. Dużym plusem Charlotte są naprawdę przyjazne ceny, zatem i porażki kulinarne łatwiej utulić z cięższym portfelem. Tanie jest także wino, co sprawia, że Charlotte jest naprawdę idealnym miejscem na posiedzenie popołudniowe czy wieczorne.

Także tartę cytrynową zamawiajcie w ciemno, z resztą na spokojnie i z ciekawością sobie eksperymentujcie. Tylko zwolnijcie mi kawałek stolika jak przyjdę, żebym nie musiała za długo czekać.

Plac Grzybowski 2, 668 669 137, strona www

Charlotte Menora

ładowanie mapy - proszę czekać...

Charlotte Menora 52.235767, 21.004431 Charlotte Menora
Co sądzisz? Skomentuj!
Chjena

Chjena Autor

Wątróbkę popijam mlekiem sojowym, o które potrafię pytać w takich miejscach jak Wars czy bufet sądowy. Istnieje niewiele rzeczy, których bym nie zjadła i należą do nich flaczki. W kuchni najważniejszy jest dla mnie pomysł i zaangażowanie, bo pasja to najlepsza przyprawa. Przejawiam nadmierne upodobanie do cekinów i panterki.