Casablanca Biały Kamień

Casablanca Biały Kamień

7.1

Kuchnia

7.5/10

Obsługa

6.0/10

Wnętrze

8.0/10

Cena/jakość

7.0/10

Plusy

  • Wybór piw rzemieślniczych
  • Przestronne wnętrze
  • Opcje dla wegan (nieliczne, ale zawsze)

Minusy

  • Nie po drodze dla nikogo poza mieszkańcami
  • Obsługa mogłaby być bardziej zorientowana

 

Casablanca mieści się na relatywnie nowym osiedlu, które deweloper wyrwał z działek przy Polu Mokotowskim. Ponieważ, wbrew temu co mogłoby wynikać ze spojrzenia na mapę, właściwie wszędzie stąd daleko, naturalnym jest, że na terenie osiedla wyrasta gastronomia – nastawiona głównie na mieszkańców. Ale biorąc pod uwagę, że Casablanca brała udział w Restaurant Week, a ja z kolei wylądowałem tam z zaproszeniem-voucherem, można łatwo domyślić się, że właściciele tej restauracji i baru chcieliby, aby była ona czymś więcej niż tylko osiedlowym lokalem. I słusznie.

Do Casablanki trafiliśmy w świąteczne popołudnie, co miało i zalety, i wady. Z zalet – było dość luźno i spokojnie – oprócz nas zajęty był tylko jeden stolik, a później – zamiennie – drugi, nie licząc pani, która wróciła do restauracji w poszukiwaniu zaginionych okularów oraz kuriera Uber Eats, który przybył w poszukiwaniu nieistniejącego zamówienia. A tak – mieliśmy lokal praktycznie dla siebie. Z minusów – okresowo skrócone menu, w szczególności przystawkowe oraz lista dań głównych. W ogóle samo menu też uległo pewnym modyfikacjom i różniło się od tego, które przed wizytą oglądaliśmy online. Trochę więc się stropiliśmy zmniejszoną (acz nie do zera) liczbą dań wegańskich – per se była to właściwie tylko jedna pozycja, przystawkowy hummus z dodatkami, a i ta właściwie nie do końca była tym, czego się spodziewaliśmy, gdyż do baba ganoush… dodają tu jogurtu. Pierwszy raz zetknąłem się z taką osobliwą wariacją na temat pasty z pieczonego bakłażana, ale szczęśliwie hummus, oliwki i pitę udało się zamówić bez niej. Fakt, że przy lekkiej konsternacji ze strony obsługującej nas kelnerki, której trzeba było trochę podpowiedzieć (oczekiwałbym, że będzie raczej odwrotnie).

Poza tym zdecydowaliśmy się na pizze – także „adaptowane” spoza karty i bez sera. Ja postawiłem na kreatywność kuchni i powiedziałem, żeby mnie po prostu zaskoczono. W rezultacie dostałem placek z sosem pomidorowym, pomidorkami koktajlowymi, czosnkiem, pieczarkami i szparagami. W smaku całkiem OK, aczkolwiek odrobina więcej soli by nie zaszkodziła (w solniczce na stole też niestety były już tylko smutne resztki). Ciasto było poprawne, cienkie, ale niestety trochę gumowate. Ogólnie na plus, ale trochę więcej wyrazu by nie zaszkodziło. Do tego jeszcze całkiem niezła sałatka z grzankami (i bez standardowo przewidzianego w niej jajka).

Na duży plus należy zaliczyć obecność i sensowną selekcję piw rzemieślniczych – z browarów Trzech Kumpli i Alebrowar. Piw jest do wyboru raptem kilka, ale ze wszystkich głównych stylowych kategorii – od lekkiego pilsa (dla „masowego” piwosza) przez pszeniczne, IPA, aż po wytrawnego stouta, na którego się zdecydowałem.

Ogólnie było to pozytywne doświadczenie kulinarne, co więcej – wyszliśmy obydwoje solidnie najedzeni, choć do kwoty przewidzianej na voucherze moglibyśmy pewnie swobodnie jeszcze coś „domówić”, ale nie bardzo byłoby gdzie zmieścić. Jednak wydaje mi się, że to, co proponuje Casablanca, to w tym momencie trochę zbyt mało, aby stać się miejscem o znaczeniu ponadlokalnym. Trochę szkoda, ale może już wkrótce się to zmieni?

ul. Stanisława Żaryna 2b bud. C, tel. 516 567 561, FB

Casablanca Biały Kamień

ładowanie mapy - proszę czekać...

Casablanca Biały Kamień 52.204738, 20.996016 Casablanca Biały Kamień
Co sądzisz? Skomentuj!
Pan Tapir

Pan Tapir Autor

100% roślinożerca, przemierza warszawskie szlaki restauracyjne - od squatów po Gault&Millau - w poszukiwaniu nieoczywistych smaków i zaskoczeń. Kiedyś zjadł flaczki. Niecierpliwie czeka na dzień, w którym krakowski Vegab otworzy filię w stolicy.