Buenos Nachos

Buenos Nachos

9

Kuchnia

9.0/10

Obsługa

10.0/10

Wnętrze

8.0/10

Cena/jakość

9.0/10

Plusy

  • Świetne jedzenie
  • Sympatyczna obsługa
  • Pozytywny klimat
  • Fajne wnętrze

Minusy

  • Nie obraziłbym się za więcej niż 1 opcję wegańskiego nadzienia

 

Cóż za miłe zaskoczenie! Nieszczególnie wyględny PRL-owski pawilon w zupełnie nieturystycznym zakątku Bielan, nieopodal komisariatu i szpetnego bazaru, skrywa perełkę meksykańskiego streetfoodu. Wizyta w Buenos Nachos to opcja niezobowiązująca, sympatyczna, a przede wszystkim smaczna.

Do lokalu trafiliśmy mieszaną roślino-mięsożerną grupą po pieszej wycieczce po Puszczy Kampinoskiej. Apetyty więc były spore. I nie rozczarowaliśmy się. Ale po kolei. Pierwsze wrażenie może być mylące – spory szyld i… malutka przestrzeń, w większości zajęta przez otwartą kuchnię. Okazało się jednak, że na piętrze znajduje się całkiem spora sala, udekorowana – jak na ten typ lokalu przystało – meksykańskimi motywami. W konwencji nieco kiczowatej, ale czyż nie na tym polega urok quasi-meksykańskich lokali? Nie jest tu ani przesadnie restauracyjnie, ani przesadnie „stołówkowo”, po prostu niezobowiązująco i sympatycznie.

W karcie klasyki kuchni meksykańskiej – tej podstawowej, znanej i lubianej. Nachos, burritos, quesadille, churros, tacos, totopos. W wersjach mięsnych i wegetariańskich (a częściowo także wegańskich) – w których nadzienie bazuje na grillowanych boczniakach (i moje wyłączne rozczarowanie związane z Buenos Nachos jest takie, że jest to jedyna opcja roślinna – jak pokazuje Momencik, kuchnię meksykańską w wersji wege można „ogarnąć” na bardzo wiele sposobów). Tu istotna uwaga dla wegetarian i wegan – wszystkie dania przygotowywane są na tym samym grillu. Jest on wprawdzie czyszczony przed przygotowaniem każdego dania, ale jeśli faktycznie stosujecie dietę bezmięsną, nie zaszkodzi poprosić o dodatkowe przetarcie go – sympatyczna obsługa nie ma z tym problemu (lub wręcz sama to proponuje). Oprócz jedzenia jest tu spory wybór napojów również okołomeksykańskiej proweniencji (lemoniady owocowe i na bazie mate) oraz – już zupełnie europejskie – piwo.

Zamówiłem burrito z boczniakami. Danie, podane na jednorazowym talerzu, ale bardzo estetycznie, było znakomite – bardzo smaczne i sycące. Dodatkowe salsy – z mango i pomidorowa również udane. Tradycyjnie podano nam również dwa sosy – ostry i ostrzejszy – jako miłośnik smaków zrównoważonych doprawiałem burrito oszczędnie, ale współbiesiadnicy lali sosy śmielej i chwalili ich aromat.

Buenos Nachos działa od niedawna, ale już doczekało się licznych pozytywnych opinii od gości, którzy jedli na miejscu i zamawiali w dowozie. W ogóle mnie to nie dziwi, bo jedzenie jest zacne, klimat fajny, a obsługa przesympatyczna. Jako sąsiad będę tu wracał, a nawet gdybym mieszkał dalej, to na pewno chętnie zaglądałbym tutaj przy okazji wizyt na Bielanach.

ul. Broniewskiego 56a, tel. 573 992 020, FB

Buenos Nachos

ładowanie mapy - proszę czekać...

Buenos Nachos 52.270784, 20.950640 Buenos Nachos
Co sądzisz? Skomentuj!
Pan Tapir

Pan Tapir Autor

100% roślinożerca, przemierza warszawskie szlaki restauracyjne - od squatów po Gault&Millau - w poszukiwaniu nieoczywistych smaków i zaskoczeń. Kiedyś zjadł flaczki. Niecierpliwie czeka na dzień, w którym krakowski Vegab otworzy filię w stolicy.