Boogaloo Beach Bar

Boogaloo Beach Bar

5.8

Kuchnia

5.0/10

Obsługa

4.0/10

Wnętrze

8.0/10

Cena/jakość

6.0/10

Plusy

  • Kawałek fajnej plaży w cieniu drzew i na słońcu
  • Wybitnie relaksacyjne miejsce z leżaczkami
  • Z dala od uczęszczanego fragmentu bulwarów
  • Dobry punkt wyjścia na spacer ścieżką przyrodniczą

Minusy

  • Tylko przemysłowe/koncernowe alkohole
  • Nijaka obsługa - jak w smażalni nad morzem

 

Boogaloo to nadwiślańska, sezonowa miejscówka, zlokalizowana jednak daleko od najpopularniejszej części bulwarów. A dokładnie na ich najbardziej północnym skraju, przy Plaży Żoliborz, na tyłach KS Spójnia. Miejsce jest o tyle fajne, że nadwiślańska piaszczysta plaża łączy się ze… sztuczną plażą knajpy, przez co od baru aż do rzeki można przedreptać sobie na bosaka po gorącym piasku, niosąc ze sobą jeden z licznych dostępnych tu (zarówno w Boogaloo, jak i w miejskiej budce bliżej wody) leżaków. Atmosfera jest więc leniwa i sympatyczna.

Siłą rzeczy przychodzi się tu głównie na napoje – bar serwuje różnorodne drinki, w ofercie jest też piwo (koncernowe), cydr i mocniejsze alkohole. Ale na głodnych czeka też boczna sekcja plażowej konstrukcji, w której z kuchnią rozłożył się delegat Marii Kolendry. W to letnie popołudnie nie reflektowałem jednak na nachosy, czy tacosy, w związku z czym poprzestałem na płynnej ofercie baru.

Jest to beach bar jak się patrzy, dlatego jeśli mieszkacie na Żoliborzu, albo przypłynęliście tu z południowych odcinków warszawskiej części Wisły (tramwajem wodnym, motorówką lub kajakiem), albo po prostu macie ochotę na nieco inny klimat niż na betonowych bulwarach (stare drzewa wśród piaszczystej plaży naprawdę robią robotę), na pewno warto tu wpaść w letnim sezonie. Przy Boogaloo i Plaży Żoliborz startuje też, będąca niejako przedłużeniem bulwaru, ścieżka przyrodnicza aż do Mostu Grota-Roweckiego, więc sympatyczny spacer lub przejażdżka na rowerze wśród naturalnego łęgowego lasu może być dodatkową atrakcją.

Czynne tylko w ciepłym sezonie (wiosna-jesień). Plaża Żoliborz, Wybrzeże Gdyńskie 2, tel. 503 151 839, FB

Boogaloo Beach Bar

ładowanie mapy - proszę czekać...

Boogaloo Beach Bar 52.269234, 21.003166 Boogaloo Beach Bar
Co sądzisz? Skomentuj!

Smakowało? Spróbuj też:

Pan Tapir

Pan Tapir Autor

100% roślinożerca, przemierza warszawskie szlaki restauracyjne - od squatów po Gault&Millau - w poszukiwaniu nieoczywistych smaków i zaskoczeń. Kiedyś zjadł flaczki. Niecierpliwie czeka na dzień, w którym krakowski Vegab otworzy filię w stolicy.