Akwarium

Akwarium

6.8

Kuchnia

8.0/10

Obsługa

8.0/10

Wnętrze

5.0/10

Cena/jakość

6.0/10

Plusy

  • Ogromny wybór lodów wegańskich
  • Równie duży wybór niewegańskich
  • Sympatyczna obsługa
  • Dobra lokalizacja

Minusy

  • Praktycznie brak miejsca, aby usiąść

 

Kiedy żar leje się z nieba, zawsze warto wciągnąć loda. Akwarium przy Francuskiej to miejsce dość kultowe i w przyjemny sposób oldskulowe. Nie żadne fancy jednorożce, nikt tu się nie sili na kreatywność, jest to po prostu nieduża suterena, zajęta w większości przez lady chłodnicze z ogromnym wyborem smaków.

Ale – co ważne dla mnie osobiście – mniej więcej połowa tych smaków to oferta wegańska. Wegańskie są też wafelki, co wcale nie jest oczywistością, a roślinożercy przeważnie muszą się upewniać, czy w produkcji nie użyto jajek.

Smakowo – jest bardzo w porządku. Szczególnie polecam gorzką czekoladę. Jest czekoladowa i faktycznie dość gorzka. Nie spodziewajcie się tu jednak haute crème glacée, to są ZWYKŁE lody. I bardzo dobrze, bo takie zwykłe, „staroszkolne” lody też mają rzeszę miłośników i dla wielu osób jest to smak dzieciństwa.

Tak więc – choć przy Francuskiej to bez zadęcia i jeśli akurat nie macie ochoty na Syrenkę na deser w Vegan Ramen Shop, to Akwarium może być znakomitą alternatywą, z dużym wyborem smaków i solidnymi porcjami (a przynajmniej ja na takie trafiłem, opinie na Facebooku mówią, że jest różnie).

ul. Francuska 50, tel. 22 616 24 59, FB

Akwarium

ładowanie mapy - proszę czekać...

Akwarium 52.236665, 21.052947 Akwarium
Co sądzisz? Skomentuj!
Pan Tapir

Pan Tapir Autor

100% roślinożerca, przemierza warszawskie szlaki restauracyjne - od squatów po Gault&Millau - w poszukiwaniu nieoczywistych smaków i zaskoczeń. Kiedyś zjadł flaczki. Niecierpliwie czeka na dzień, w którym krakowski Vegab otworzy filię w stolicy.